Успехот на Apple Watch Series 3 е неговата прилагодена цена

Apple Watch серија 3

Постојат многу корисници кои се прашуваат Зошто Apple не престанува да го продава моделот Series 3 на својот Apple Watch. И се чини дека поседувањето на моделот SE би можело целосно без Серија 3, но тоа нема да биде случај од јасна причина, цената.

Мора да биде јасно тоа разликата во цената помеѓу едното и другото не е толку многу но кога ќе ви кажат дека основниот модел на Серија 3 чини 219 евра, ова станува starвезден производ. Тие се 80 € разлика со моделот SE и ова е несомнено добар врв.

Логично, придобивките не се исти, новите модели секогаш имаат подобри верзии на софтвер и пред се поголема функционалност за корисникот, но Ова понекогаш може да биде изоставено за многу корисници и уште повеќе кога се млади. Овие млади луѓе се потенцијални клиенти на овој модел Серија 3 и тој е повеќе од доволен за основните потреби.

Можно е Apple да престане со маркетингот, ова е стрес наскоро, но нема јасен датум за ова, затоа замислуваме дека тој ќе продолжи да биде уште еден модел во рамките на постојните. 219 евра од моделот 38 мм или 249 од 40 мм направете го совршен производ на почетно ниво за оние кои не сакаат да трошат премногу на паметен часовник и коиимплементираат им требаат повеќе основни функции како што се примање известувања, е-пошта, повици и малку друго.

Тогаш веќе скокнавме на 299 евра од моделот SE, часовник што се оддалечува малку подалеку од ниската цена и исто така е можеби еден од најпродаваните часовници во моментов. Вистината е дека стратегијата на Apple е секогаш добра во овој поглед.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.