Фантастичната Alto's Adventure е сега достапна во продавницата за апликации Mac

Една од игрите што привлече најголемо внимание во светот на видео игрите за мобилни уреди и далеку од големите продукции е Alto's Adventure, игра која успеа да го привлече вниманието на многу милиони корисници со својата графика, едноставност и игра. Релативно неодамна, тој стигна до екосистемот Андроид. Сега е редот на Мек.

Според инвеститорот, Снешко, бидејќи првата верзија на оваа сага беше објавена за iOS, тие отсекогаш сакаа да лансираат верзија за Mac, но тие беа пред верзијата за tvOS. Со презентацијата на минатиот јуни на обновената продавница за апликации Mac, Snowman веруваше дека е време и го испраши кодот за верзијата Mac. Оваа верзија сега е достапна на Mac App Store.

На Алто авантура, ќе се здружиме со Алто и неговите пријатели тргнете во бесконечен сноуборд омразен, патувајќи низ прекрасни алпски ридови, антички шуми и напуштени урнатини. За време на патувањето, ќе мора да спасиме неконтролиран пламен, да ги избегнеме покривите, да прескокнеме провалии и да се потсмеваме на старите луѓе на планините, додека се соочуваме со промените на клинот и орографијата.

Карактеристики на Alto's Adventure for Mac

 • Компатибилен со Центарот за игри, преку кој ќе можеме да ги знаеме највисоките оценки, далечината и најдобрите комбинации на трикови што сме ги направиле.
 • Динамичко осветлување и временски ефекти.
 • Лесен за учење систем на измами, но не е многу лесен за контрола.
 • 180 различни цели што мора да ги надминеме.
 • Изберете од шест уникатни сноубордери, секој со различни способности и атрибути.
 • Со костумот за облека ќе добиеме нова динамика на играта.
 • Музиката, како звукот, е создадена за да понуди извонредно амбиентално искуство, па затоа се препорачува да користите слушалки.
 • Компатибилен со iCloud. На овој начин можеме да продолжиме да играме на нашиот iPhone, iPad или Mac каде и да сме останале.

Авантурата на Алто има цена во Mac App Store од 10,99 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.