Fantastical за Mac се ажурира со додавање на семејна претплата

Ние инсистираме на тоа Fantastical е една од најдобрите апликации за управување со календарот и задачи од продавницата за апликации Mac. Точно е дека не е ефтина апликација, но секако може да вреди. Не толку одамна апликацијата беше бесплатна во нејзиниот најосновен модел и ако сакате да пристапите до сите нејзини карактеристики, мора да бидете претплатник. Суштинска карактеристика ако сакате да се придржувате до нов план за семејство што штотуку започнаа оние на Flexibits.

Пред да го прифатите моделот на претплата, можете да ја купите апликацијата, но лошата страна е што зависи од тоа на која платформа работите, таа имаше една или друга цена. Го имав инсталирано на iPhone, но не и на Mac за цената. Ми недостигаше што не можеше да ја има апликацијата на неговиот компјутер. Со моделот на претплата тие исто така ја усвоија мултиплатформата и Сега важи за секој уред кој плаќа 45 € годишно (3.67 месечно) или 5.49 месечно.

Најновата иновација во оваа апликација е можноста за купување семеен план. Со ова, до 5 лица можат да имаат корист од апликацијата Фантастика на кој било од уредите на Apple. Mac, iPhone, Apple Watch и iPad со различни корисници можат да ја имаат апликацијата за 71 € годишно (5.83 € месечно) или за 8.99 месечно.

Во моментов не знаеме дали за да ја имаме оваа семејна претплата, прво мора да ги имаме членовите што ја сакаат апликацијата во делот Семејство што Apple го става на располагање на корисниците или ако можеме без овој чекор и разговарајте со 5 лица за да можете да ги споделувате месечните или годишните трошоци на Фантастикал. Оваа опција ќе им се најде на малите компании кои сакаат да имаат соработка режим помеѓу сите вработени и подобро да ја координираат работата.

Ако сакате да се претплатите Можете да го направите од самата апликација или од Веб-страница на Флексибитс.

Фантастично - Календар и задачи (врска со AppStore)
Фантастично - Календар и задачислободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.