Фаул јазик на некои епизоди на Карпул Караоке беше главната причина за доцнењето на нејзината премиера

Карпул Караоке е второто, и за момент последниот облог на сопствено производство на оригинална содржина. На почетокот на годината, Apple коментираше да ги објави на Apple Music различните епизоди на реалното шоу The Planet Of The Apps, реално шоу за кое Јаболкото врнеше многу стапчиња, почнувајќи од презентерите, кои немаа идеја што е да се развие апликација или работата што ја вклучува.

Вториот обид, кој исто така освои многу критики, иако во помала мера е Carpool Karaoke, програма каде разни познати личности се возеле со автомобил додека зборувале за својата работа, правејќи шеги ... Оваа серија официјално беше прикажана на 8 август и секоја недела Apple нуди ново ексклузивно поглавје за Apple Music.

Првично планираниот датум за објавување на првата епизода беше април. Но, како што дознава Блумберг, главната причина за доцнењето на оваа нова серија се должела на фактот дека Тим Кук сакаше да го елиминира фаулот и непристоен јазик што се појави во некои од епизодите, принудувајќи ја компанијата да ги состави епизодите со отсекување на „несаканите“ делови. Како што можеме да прочитаме во Блумберг

Неколку дена пред Apple да планира да го прослави лансирањето на своето второ ТВ шоу минатата пролет во холивудски хотел, извршниот директор Тим Кук им рече на своите заменици дека треба да се чека забавата. Фаул јазик и упатување на хигиена на вагината мораше да се намали од некои епизоди во Карпол караоке

Оваа промена може да вклучува еден вид уредувачка линија што ќе ја следат сите сопствени продукции на „Епл“ отсега, па ако конечно се потврди, Apple ќе создаде само содржина во која може да се ужива како семејство, оставајќи ги настрана и сексот и насилството, што може да предизвика успехот на вашата серија да биде релативен. Тоа не значи дека сексот или насилството се неопходни во една продукција, но ако застанеме да ги видиме големите успеси на Нетфликс или ХБО, ќе видиме како сексот и насилството се суштински дел од нив, освен за нештата необични., Работите како што тие се


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.