Фестивалот Apple Music започнува во септември со настапи на уметници како One Direction, Pharrell и многу други.

музичко јаболко

Уште едно лето што изминува и уште една година што Apple ни го нуди својот нов музички фестивал во септември иако овој пат со друго име, сега настанот ќе се вика iTunes Фестивафестивалот „Епл Музик“, промена што очигледно се очекуваше поради новата услуга што вклучува целиот музички простор на Apple.

Од друга страна, новиот албум на д-р Дре кој премиерно беше прикажан токму на Apple Music тоа ќе биде една од theвездените претстави и ќе го искористи за понатамошно промовирање на овој стриминг музички сервис. Evenе се емитува дури и во живо на Битс 1, радио станица во живо што го придружува сервисот „Епл музика“.

Музички фестивал на Епл-2015-1

Како и да е оваа реклама Не е изненадување ниту промена на името на фестивалот. Сосема има смисла во светот дека Apple ја користи оваа стратегија користејќи го името во сите свои услуги и во сите медиуми за да ја промовира платформата до што повеќе потенцијални слушатели и клиенти.

Услугата веќе привлече повеќе од 11 милиони корисници за време на почетниот бесплатен пробен период, кој трае три месеци, што е навистина извонредно. Иако Apple Music Има различна цена во зависност од тоа каде живеете во светотs, во Индија на пример чини само 2 долари, но иако за некои е скапо, вреди за големиот каталог што го има на располагање.

Се вратив со фестивалот „Епл мјузик“, ова ќе се случува секоја вечер во „Раундхаус“ во Лондон од 19 септември до 28 септември Одликувајќи се со постава со големи имиња како Фарел Вилијамс од One Direction, Florence + The Machine и Disclosure, Apple рече дека исто така ќе емитува „новости и слики од зад сцената директно“ преку Apple Music Connect.

Изјави Еди Кју „Оваа година сакавме да направиме нешто навистина посебно за loversубителите на музиката.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.