Слика се филтрира за тоа што може да биде новиот Logic Pro X

Логика Про X

Apple долго време работеше на подобрена верзија на добро познатиот софтвер Логика Про Х. Во овој случај, заедно со Final Cut Pro X, тие се најчесто користени програми во професионалниот сектор за уредување видео и аудио, така што подобрувањата што ги спроведува Apple сигурно ќе бидат многу добредојдени од овој сектор. Аудио софтверот Logic Pro X е достапен за корисниците на Mac во продавницата за апликации на компанијата Купертино, но цената е доста висока и тој е софтвер со големи детали за уредување.

Снимката на екранот од логиката Про Х протече на веб-страницата на Епл

Се чини дека протеченото снимање на веб-страницата на Apple ненамерно точно во оддел за образование на компанијата (која не избега од некои корисници кои ја заробија и споделија во reddit), сугерира дека наскоро ќе видиме новости во овој софтвер. Можеби веста ќе пристигне наскоро со оглед на тоа што новите верзии на овој софтвер пристигнуваат на секои три месеци, но засега треба да почекаме.

Она што е јасно е дека веста што е видена на оваа слика што ја имаме во заглавието на овој напис во која на екранот е прикажан 13-инчен MacBook Pro со Logic Pro X, можете да видите нови детали, како на пример опцијата што ја имаме на располагање во GarageBand за iOS: јамките во живо што ви овозможува да ја уредувате датотеката во реално време. Со оваа филтрација, останува само да почекаме да видиме кога ќе завршат со лансирање и се чини дека нема да траат премногу долго.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.