Firmware-от од втората генерација на AirPods е ажуриран на верзијата 2D15

AirPods

Минатата недела, серверите на Apple објавија ажурирање на фирмверот за AirPods Pro, ажурирање со кое фирмверот на AirPods што го поништуваат бучавата достигна верзија 2D15. Неколку дена подоцна, Apple го лансираше А. ново ажурирање на фирмверот за AirPods од втора генерација.

Верзијата на фирмверот достапна за втората генерација на AirPods е иста како онаа објавена минатата недела: 2D15. Во случајот на AirPods Pro, таа верзија на фирмверот во теорија ја подобри работата на поништување на бучавата, иако многу корисници тврдат дека тие едвај забележале каква било промена.

Втората генерација на AirPods нема технологија за поништување на бучавата, па затоа не знаеме кои се новостите што доаѓаат од раката на ова ново ажурирање. Ова ажурирање најверојатно ќе вклучува подобрувања на перформансите, поправени грешки и измени на функциите.

За да ги ажурирате своите AirPods од втората генерација, не мора да правите ништо, бидејќи тоа е автоматски процес што е направено со овие се во случајот на полнење, затоа само треба да почекаме автоматски да се ажурираат.

Минатиот декември, Apple го објави фирмверот 2C54 за втората генерација на AirPods, верзија која беше повлечена од пазарот кратко време потоаЗначи, ако вашите AirPods не се ажурираа на време, верзијата на фирмверот е најверојатно 2A364.

Според различни гласини, Apple го започна процесот на производство на третата генерација на AirPods, трета генерација што би се лансирала подоцна оваа година, а во моментот се чини дека Нема да вклучува никакви важни нови карактеристики во однос на функционалноста.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.