Фудбалски менаџер 2020, достапен на Steam за Mac

Football Manager 2020

Играта Фудбал Менаџер 2020 е достапна за корисници на macOS долго време и сега кога имаме малку повеќе време да играме од дома со нашиот Mac, ова може да биде интересна игра за сите оние кои го сакаат фудбалот.

Football Manager 2020 Тој е достапен на платформата Steam подолго време и не е достапен во продавницата за апликации на Apple, Mac App Store. Ова е нешто што има тенденција да се случува премногу често, но е нешто за што не можеме да сториме ништо.

Football Manager 2020

Пристигна на платформата Steam во ноември минатата година и за сето ова време продолжува да додава играчи секојдневно благодарение на опции за игра нуди. Ова е ветеранска фудбалска игра што не може да изостане во колекцијата loversубители на убавата игра.

Водете го вашиот фудбалски клуб на вашиот пат. Секоја одлука е важна во Фудбал Менаџер 2020 благодарение на новите функционалности и подобрената механика на игри што наградуваат планирање и напредок како никогаш порано, охрабрувајќи ги менаџерите да го развиваат и рафинираат и уникатниот идентитет на клубот и нивниот сопствен. Преминете го тунелот во жив фудбалски свет каде што сте во центарот, свет каде вашето мислење е важно!

Оваа игра можете да ја купите директно од сопствената Платформа за пареа или директно од вашата веб-страница. Цената на оваа игра е 54,99 евра Денес, но може да најдете попуст на Интернет во текот на овие денови, иако е точно дека последниот беше за корисниците на компјутер. Во секој случај, играта вреди ако сте lубител на фудбалот, затоа не чекајте повеќе и одете на тоа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.