Fusion 10 и Fusion 10 Pro сега се достапни за macOS High Sierra

Многу корисници на macOS користат системска апликација за виртуелизација, обично за инсталирање на прозорци за лични или професионални потреби. Со заминувањето на macOS High Sierra, двете главни апликации за виртуелизација започнаа со своите верзии за новиот оперативен систем на Apple. Во случајот на паралели, Со недели имавме верзија компатибилна со новиот оперативен систем на Apple. Наместо тоа, момчињата на VMware, претпочитаа малку повеќе да го полираат својот софтвер со најновите новости во верзијата Висока Сиера. Од денес имаме верзија на Fusion 10 и Fusion 10 Pro, компатибилен со macOS висока Сиера. 

Во оваа нова верзија, имаме 30 нови функции во верзијата Fusion 10, на кои мора да се додадат уште 20 во верзијата Pro. Веднаш штом ќе ја отвориме апликацијата, наоѓаме промени на интерфејсот. На јазичињата дојдоа до Fusion и сега ја имаме секоја од виртуелизациите достапни со кликнување на копче.

Од друга страна, програмерите ги искористија сите новини на macOS High Sierra. Тоа е случај на Метал 2, што овозможува непречен развој на графика, без злоупотреба на перформансите или потрошувачката на батерија. Исто така, ќе видиме подобрување на игрите и тешкиот софтвер што се извршува од Виндоус. Од друга страна, интеграцијата на оваа верзија со Бар на допир, ја олеснува интеракцијата со апликацијата.

Многумина се сомневаа во компатибилноста кога работат прозорци во виртуелна машина и новиот систем за управување Датотеки APFS. Можеме да кажеме дека во овој момент нема поплаки од корисници со можни пријавени проблеми.

Освен ако не сте развивач или не извршите одредена задача, основната верзија е повеќе од доволна за ден за ден. Можеме да стекнеме Фузија 10 од 88,95 € или надградба ако ја имаме претходната верзија, за 54,95 €. Од друга страна, верзијата Pro е со цена од 176,95 €, а ажурирањето со 131,95 €


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Антонио Моралес dijo

    Секое подобрување е добредојдено и компатибилно. Но, јас ги гледам цените на АПП многу скапи, но тоа е она што го има, бидејќи одржувањето што го прават и ажурирањата не се прават сами, стои одличен тим зад тоа.