Екстремно заштитно куќиште за вашиот MacBook

Завршуваме нов ден со нова опција кога станува збор за заштита на лаптопите на Apple. Во оваа прилика предлагам крута заштитна футрола за екстремна заштита што, покрај заштитата на вашиот скапоцен MacBook, го прави и дополнителна вентилација.

Обвивката е изработена од различни видови пластика така што деловите што се изложени на можни удари како што се аглите од него, Тие се засилени со поеластична пластика која апсорбира влијанија.

Го имате овој капак на располагање во неколку бои, меѓу кои можеме да ја истакнеме светло сината, сивата, каки, ​​розовата црвена, виолетовата и црвената боја. Што се однесува до неговата инсталација, таа е многу едноставна и е составена од два добро диференцирани делови, едниот што е тој е закотвен на задниот дел од екранот и друг е закотвен на телото на самиот лаптоп.

Во долниот дел на заштитната кутија, распоредени се нозе што го креваат од површината каде што го лоцирате MacBook, така што тој има поголема вентилација. Тоа е заштитна обвивка која е придружена со заштитник тастатура, како и приклучоци, така што нечистотијата не влегува во различните порти што ги има. Неговата цена се движи од 17,80 евра до 21,39 евра во зависност од компјутерскиот модел за кој го купувате.

Несомнено е заштитно покритие кое ќе привлече повеќе од едно внимание и покрај тоа што дава дополнителна заштита, му дава и теренски изглед на вашиот MacBook.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.