Прелистувачот Chrome се подобрува во својата најнова бета верзија

Хром-јосемит-бета-10.10.2-бубачка-0

Chrome не престанува да се подобрува за OS X и овој пат се чини дека развивачите на Chromium (проект со отворен извор од кој се ажурира Google Chrome) подобрија некои интересни аспекти во ова последно ажурирање што се очекува наскоро да допре до корисниците. Потрошувачката на RAM меморија во Mac се намалува значително и покрај тоа, потрошувачката на батеријата и графичките перформанси се подобруваат.

Хром 46, подобрена изведба на OpenGL и Javascript Иако сеуште е во бета фаза, што несомнено може да биде предност во однос на брзината на работа и процесите на нашиот Mac. Оваа верзија веќе може да се тестира во нејзината Верзија за канаринци но очигледно станува збор за бета верзии, затоа бидете трпеливи со тоа.

Chrome е еден од „најпријателските“ прелистувачи и на компјутер и на OS X, но секогаш има поплаки од обете страни, иако програмерите вложуваат многу напори да ги отстранат недостатоците. Оние што сте веќе долго време го знаете тоа нашиот омилен прелистувач, или барем мојот личен за Mac, е Safari. Очигледно, користењето на прелистувачот „Епл“ има свои предности и недостатоци во однос на другите, но очигледно е дека предностите што ги наоѓаме во однос на останатите прелистувачи се повеќе од поголеми, и покрај фактот дека ривалите не престануваат да подобруваат како во случајот на Хром од друга страна, ова е добро за да се заостри Apple и да се продолжи со спроведување на подобрувања во Safari.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.