Хероники за еписториско пишување - намалено на половина цена за ограничено време

еписториско-пишување-хроника-2

Ние сме во петок и не можеме да пропуштиме добра игра за викенд или слободно време пред нашите машини сега кога многу корисници имаат одмори или се пред да ги земат. За време на овие летни денови, вистина е дека не сакате да се ставите пред Mac, но ако треба, барем е да поминеме убаво.

Во оваа прилика играта е насловена Epistory Typing Chronicles, и ќе го најдеме во продавницата за апликации за Mac со интересен попуст. Во моментов и за ограничено време тоа ќе биде половина од вообичаената цена, па ако чекавте да го набавите или едноставно сакате да го имате благодарение на попустот, сега е време да го купите.

Оваа игра е половина RPG половина авантура, но исто така ќе можеме да уживаме во моменти на акција со мали загатки кои ни овозможуваат да добиеме гледна точка и игра различна од типичната игра со улоги. Во принцип, тоа е игра што има интересна механика и дека иако е точно дека критичарите велат дека приказната за играта е многу основна или не е многу интензивна, времето што го испробавме изгледа интересно и забавно.

еписториско-пишување-хроника-1

Во однос на минималните барања за да можеме да играме со нашиот Mac тивко, тие не се премногу тешки за да кажат. За сега, она што можеме да го кажеме е дека тоа бара а 482 MB простор на дискот а што се однесува до минималниот инсталиран софтвер, тој мора да биде OS X 10.9 или подоцна. Останатото е да се забавуваме овој август и да ги наполниме батериите за септември полн со новости што ни доаѓаат ...

Epistory - Пишување хроника (AppStore Link)
Еписторија - Пишување хроники14,99 евра

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Виктор dijo

    Ти си човек-измамник, не знам како ти дозволија да пишуваш тука. ти си најлош, сериозно. Мразам.