Центарот за посети на „Епл парк“ веќе има датум на јавно отворање

Отворање на Центарот за посети на „Епл Парк“

Сакате да го посетите новиот центар на Apple во Калифорнија? Да, точно, Епл Парк. Па, гледате како ги купувате авионските билети, бидејќи според она што е познато, оние од Купертино наскоро ќе ги отворат вратите на нивниот „Центар за посети на Епл Парк“. Тоа е да се каже, истиот месец ноември ќе биде подготвен за пошироката јавност да погледне.

На крајот на минатиот октомври веќе се шушкаше дека Центарот за посети на „Епл парк“ ќе ги отвори вратите пред крајот на оваа 2017 година. И така ќе биде, како што дознаа од Macrumors. А Корисник на Твитер испрати фотографија на која можеше да се види транспарент во кој, без наведување на одредено време, овој оддел на новиот кампус на „Епл“ би ги отвориле вратите за јавноста на 17 ноември.

Банер со датум на отворање на Центарот за посети на „Епл Парк“

Исто така, „Епл“ ќе испратеше покани до своите соседи, во кои ги поканува еден ден пред ова општо отворање - на 16 ноември - да го посетат Центарот за посети на „Епл Парк“. Ова го бара тоа асистентите носат лична идентификација во која можат да ја потврдат блискоста со онаа што ја живеат од кампусот на асистентот. Иако е детално дека поканата е лична и не пренесува, може да присуствуваат до 3 члена - претпоставуваме од семејната единица.

Од друга страна, овој Центар за посети на „Епл Парк“ ќе биде место каде што пошироката јавност ќе има продавница на „Епл“ каде што може да купува малопродажба на брендот или пиете тивко кафе на отворено. Покрај тоа, самата компанија го опиша овој простор како двокатен објект, со голема кафетерија и продавница. Покрај тоа, посетителите би имале на располагање паркингподземен објект со повеќе од 600 простори и, на јужното крило на објектот, простор со отворено седење. Додека биле на покривот, тие би имале опсерваторија лоцирана на 7 метри над нивото на земјата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.