Чери onesонс се приклучува на екипата на серијата „Пет дена на спомен“

Цреша onesонс пет дена

Apple TV + сериите продолжуваат да растат. Оние што веќе се наоѓаат на билбордот продолжуваат да ги зголемуваат сезоните, а оние што следуваат се зголемуваат во актерската екипа и актерки кои се дел од нив. Исто така, не зборуваме за кој било актер / актерка. Зборуваме за одлични и важни професионалци кои ќе и дадат на серијата поголемо присуство и повисок квалитет. Претпоследниот да се приклучите на Apple TV + сте биле неверојатно Чери onesонс во „Пет дена на спомен“

Добитник на наградите Еми и Тони, Чери onesонс, се приклучи на екипата на претстојната драмска серија на Apple TV + „Пет дена на спомен“. Таа ќе ја игра Сузан Мулдерик, директорка на медицинска сестра во болницата Меморијал и претседател на нејзиниот комитет за подготвеност за итни случаи, според холивудскиот репортер. После ураганот Катрина, таа станува назначен командант за инциденти во болницата.

Onesонс, е позната по нејзината работа на Бранејќи го Јаков, „Сукцесија“ и „Приказната на слугинката“, им се придружува на постојните членови на екипата Вера Фармига, Корнелиус Смит јуниор и Адеперо Одује. Johnон Ридли и Карлтон Кисе ја адаптираат и извршната продуцентка на серијата. Покрај тоа, обајцата ќе ја режираат повремената епизода. Финк, авторот на книгата, ќе работи како продуцент на серијата.

„Пет дена на спомен“ раскажува последиците од ураганот Катрина од гледна точка на Меморијалната болница во Orу Орлеанс. Врз основа на романот на добитничката на Пулицеровата награда Шери Финк, серијата истражува во моралните и етичките дилеми на кои ликовите се принудени за време на искушението.

Чекор по чекор, Apple TV + работи со добар и секој ден пообемен билборд од серии, документарни филмови и филмови. Останува уште многу, но патот е асфалтиран и секако за квалитет тоа нема да биде.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.