Црно-бело 2, на продажба за ограничено време Mac App Store

Црно-бело 2

Денес ви донесуваме одлична игра со 75% попуст само до крајот на оваа недела. Црно-бело 2 нормално се цени по 19.99 €, и во моментов за ограничено време е 4.99 €. Играј за да направиш добро. Играј да бидеш злобно. Играј да си Бог.

El Идиличниот свет на Еден е во неволја и ти, и се семоќни богови, вие сте повикани да го спасите. Без оглед дали ќе изберете да воспоставите ред со градење на хармоничен град за вашите следбеници или со започнување страшна војна против неверниците, вашите постапки ќе ја одредат судбината на Еден. Препорачуваме пред да купите, прочитајте го барања што ве ставивме подолу, потребни се за да можете да го играте. Тоа е исто така целосно во Español, по продолжување на читањето, ве оставаме а видео од преглед на игра.

опис

На «Суштество", на физичка манифестација на вашата моќ што има форма на голем мајмун, крава, лав или волк. Дали ќе му одговарате на неговото доблесно однесување и ќе му помогнете да расте како зрачна сила за добро, или ќе го обучите да стане злобно и разорно животно? Да се ​​победи на суров начин и управувањето со политика на страв може да биде поефективно отколку да се прави тоа со милост и сочувство, И многу позабавно! Твојот секогаш ќе биде изборот на Black & White.

Црно-бело 2 мак

Главни карактеристики

 • Обучете го вашето Суштество да го следите вашиот пример и да гледате како се трансформира во kindубезен џин или демонски astвер.
 • Сведок на степенот на вашето божествено влијание со набудување како растенијата, зградите и луѓето го одразуваат вашиот став, било да е тоа добронамерен или воинствен.
 • Правете чуда создавајќи нови животи или предизвикајте уништување генерирајќи природни катастрофи како на пр вулкани, земјотреси, па дури и метеорити.
 • Проширете го вашиот домен на девет различни острови инкорпорирање Грчки, нордиски, јапонски и ацтечки племиња кон вашето стадо.
 • Украсете ги вашите населби со пенливи фонтани и бујни градини или пополнете ги со страшни шила и јами за тортура.
 • Вклучува експанзивен пакет „Битка на боговите“- Борете се за вашата надмоќност против другите богови, подигнете желка или тигар да бидете ваше Суштество и удрете страв во срцата на смртниците со четири дополнителни чуда.

Црно-бело 2 продавници за апликации за маки

Важни информации за црно-бело 2

 • Минимални барања: Процесор: 1.8GHz, RAM меморија: 4 GB, графичка картичка: 256 MB, слободен простор: 6 GB.
 • Следните графички картички НЕ се поддржани: ATI X1xxx серија, ATI HD2xxx серија, Intel GMA серија, Intel HD3000, NVIDIA 7xxx серија, NVIDIA 8xxx серија, NVIDIA 9400 и NVIDIA 320M.
 • Оваа игра не е компатибилен моментално со томови форматирани како Mac OS Plus (е чувствително на големи букви).

Детали за

 • Категорија: Игри
 • Публика: 28 / 11 / 2014
 • Верзија: 1.2
 • Големина: 3.85 GB
 • јазици: Español, Германски, француски, англиски, италијански
 • Развивач: Feral Interactive Ltd
 • компатибилност: OS X 10.9.5 или понов

Ослободување од одговорност

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.