Црн петок: Најдобрите додатоци за HomeKit на продажба за автоматизирање на вашиот дом

Црн петок

Пристигна еден од најочекуваните моменти во годината, во црн петок. А за да го прославиме, ви носиме избор на Додатоци компатибилни со Apple HomeKit за да можете да го домотизирате вашиот дом и на тој начин да имате паметен дом кој ви ги обезбедува сите удобности за кои сонувавте.

И најдоброто од се е што овие артикли имаат ПРОДАЖБА со големи букви. Не пропуштајте ги овие поволни цени...

Индекс

Понуди во осветлување

Philips Hue Lightstrip LED лента

Ако сакаш лед светлосни ленти, на црниот петок имате попуст на Philips Hue Lightstrip. Дополнително, во пакувањето имате паметна столна ламба и уште една дополнителна LED лента од 1 метар. Сите со Bluetooth конекција и компатибилен со HomeKit.

Мерос паметна сијалица

Имате уште една понуда Black Friday на паметната сијалица Meross WiFi (пакет од 2 единици). Се затемнува, со винтиџ стил на Едисон сијалица. Тој е од типот на LED со 6W, иако е еквивалентен на конвенционален 60W. Се разбира, тие се компатибилни со HomeKit за контрола со Siri.

Мерос повеќебојна паметна сијалица

Следниот производ на продажба е оваа друга Meross сијалица, но овој пат тоа е повеќебојна LED сијалица. Користи WiFi технологија и се затемнува со гласовни команди или со далечински управувач. Со моќност од 9W и способен да обезбеди до 2700-6500K осветлување.

Паметна сијалица Philips Hue

Една од најуспешните и најпознати светилки, на Philips Hue во пакување од две светилки + Hue bridge по неверојатна цена. Сијалица од 10.5 W, LED тип и со која можете да го користите HomeKit за да го регулирате тонот на белата светлина според саканата топлина.

Зделки за паметни термостати

тадоº паметен термостат

Сега се свртуваме кон зделките за паметни термостати. оној од tadoº е во продажба за црниот петок. Затоа искористете ја можноста да купите еден од водечките европски брендови во овој сектор. Секако, ќе можете да ја контролирате температурата на вашиот дом и да заштедите на сметката за гас или струја.

Мерос термостат

El Мерос паметен термостат за котли и греење Има и попуст за црниот петок. Уред компатибилен со Apple HomeKit што ќе се контролира од Siri или преку неговиот LED екран на допир. Сето тоа благодарение на неговата WiFi технологија.

Netatmo NTH Термостат

Друга зделка на црниот петок е исто така достапна на ова Паметен термостат Netatmo NTH-ES-EC. Уред за WiFi што можете да го контролирате од апликација за мобилни уреди или преку гласовни команди користејќи го личниот асистент Siri со HomeKit.

Паметни приклучоци со попуст

Паметен приклучок Aqara

Сега се свртуваме кон паметните приклучоци со кои можеме да го контролираме, програмираме и темпираме она што го поврзувате со нив. Еден пример што е во продажба во моментов е Aqara, целосно компатибилен со HomeKit и Siri. Покрај тоа, тој е компатибилен со познатиот протокол Zigbee 3.0.

Паметна лента за напојување Eve Energy Strip

Од друга страна имаме а спуштена лента со три приклучоци. Исто така е интелигентен, со поврзување за да може да се контролира од далечина. Секако, тоа можете да го направите и со вашите омилени уреди, бидејќи поддржува Apple HomeKit.

Двоен Мерос приклучок

Мерос исто така има а паметен двоен приклучок што можете да го контролирате преку WiFi користејќи го вашиот мобилен уред или со Apple HomeKit. Покрај тоа, двете приклучоци може да се контролираат независно. Не ја пропуштајте оваа понуда за црниот петок...

Паметен приклучок Philips Hue

Го имате и паметниот приклучок Philips Hue со 50% попуст на втората единица. Со него можете да контролирате далечински од мобилна апликација или, исто така, преку гласовни команди со вашиот Apple HomeKit и Siri. Начин да го контролирате вклучувањето и исклучувањето на вашата опрема и да заштедите на сметката за струја.

Пакет со штекер Мерос

Конечно, можете да купите а пакет од 4 паметни приклучоци од фирмата Мерос по многу конкурентна цена. Овие толерираат струи од 16А и моќност до 3680W, со поврзување со WiFi. Можете да ги контролирате преку апликацијата Meross или со HomeKit со Siri.

Надзорни камери

eufy безбедносен комплет со 4 камери

Пакетот eufy Security Cam 4C Pro со 2 камери е на продажба за црниот петок. Комплетен WiFi систем за видео надзор дизајниран да се спротивстави на отворено. Со можност за снимање на 2K, со IR ноќно гледање, а има и батерија која може да издржи 180 дена. Се разбира, тие се компатибилни со HomeKit на Apple.

Надворешна надзорна камера Netatmo

Овој црн петок ви ја носи и оваа друга понуда во ова Нетатмо надзорна камера. Наменет е за екстериери, со интегриран рефлектор, детектор за движење и IR ноќно гледање. Најдоброто нешто е што обезбедува удобност, можејќи да го контролирате од мобилна апликација или со Apple HomeKit.

Нетатмо внатрешна камера за надзор

Нетатмо го има и овој верзија слична на претходната, но за внатрешни работи. Како и другата, тоа е WiFi камера, како и претходната, со детектор за движење, ноќно гледање и може да се контролира од мобилната апликација или со помош на гласовни команди со Siri. И со попуст за Black Friday!

eufyCam 2C Pro

Конечно, ако комплетот со четири камери ви изгледа многу или ако сакате да ја проширите мрежата на камери што ги имате, можете да го купите и одделно и со распродажба на црниот петок. Станува збор за eufyCam 2C Pro одделно. Надворешна камера, со 2K резолуција, ноќно гледање и батерија што може да издржи до 180 дена без полнење. Се разбира, компатибилен со HomeKit.

Сензори

Ева чувар на вода сензор

Сега можете да го однесете ова дома паметен сензор за истекување вода за многу помалку. Распродажбата на Црниот петок на оваа чуварска вода на Ева го овозможува тоа. Сензор со кабел до 2 метри, сирена од 100 dB и кој ќе ве предупреди за протекување на вашиот iPhone, iPad или Apple Watch, компатибилен со HomeKit.

Мерос детектор за чад

Самата фирма Мерос исто така има а детектор на чад со попуст на овој ден. Станува збор за WiFi уред, со аларм и компатибилен со Apple HomeKit, за секогаш да ја имате под контрола безбедноста и да избегнете можни несреќи.

Eve Door & Window Сензор за отворање на врати и прозорци

Eve Door & Window е контактен сензор за откривање на отворање на врати и прозорци. Има и специјален попуст за црниот петок. Не ја пропуштајте можноста и нека вашиот дом е многу посигурен за да избегнете натрапници. 

Сензор за движење Aqara

Акара исто така има а сензор за движење со попуст за црниот петок. Времето за откривање може да се програмира, целосно е компатибилен со Apple HomeKit и има опсег до 5 години благодарение на неговата ефикасност. Се разбира, може да се интегрира со алармниот систем и автоматиките на Aqara.

Сензор за врати и прозори Aqara

Ако она што го барате е друго сензор за отворање или затворање на прозорец или врата со попуст, го имаш и овој од Акара. Ја поддржува технологијата Zigbee и покрај тоа, може да се интегрира со алармниот систем и е компатибилен со HomeKit.

Aqara сензор за температура и влажност

За да завршиме со овој дел од сензори, мора да ја истакнеме и оваа друга понуда на Црн петок во Aqara сензор за температура и влажност. Со Zigbee конекција, далечински управувач, безжичен и компатибилен со Apple HomeKit.

Брави

Паметна брава Јеил

Ако сакате да престанете да користите клучеви и да ги обезбедите вашите врати Јејл паметни брави Можете исто така да ја искористите оваа понуда. Ова е моделот Linus Smart Lock, моторизирана брава што можете да ја контролирате на различни начини за отворање или затворање.

Паметна брава Nuki Smart Lock 3.0

La Се продава и Nuki Smart Lock 3.0 за црниот петок. Станува збор за брава за врата која работи целосно електронски, со автоматско заклучување и која лесно можете да ја отклучите без потреба од клучеви.

Други додатоци за HomeKit

Метеоролошка станица Нетатмо

Друга одлична можност што се нуди денес е оваа Паметна метеоролошка станица Netatmo. Со него можете да го следите времето, и внатре и на отворено, и со WiFi конекција, како и компатибилност со Apple HomeKit.

Метеоролошка станица Ева

Конечно, ја имате оваа понуда во Ева Ведер. Паметна метеоролошка станица која може да снима температура, влажност, воздушен притисок и временски трендови. И секако, овој уред е компатибилен и со HomeKit на Apple.

Доколку сакате да ги погледнете останатите достапни понуди (има многу, многу повеќе), ви препорачуваме погледнете околу Амазон затоа што оваа година има навистина добри попусти.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.