Црн петок iPhone

Многумина од нас се корисници кои го чекаат црниот петок да однапред божиќен шопинг и на тој начин, заштедете ни добри пари што можеме да ги инвестираме во други потреби, како што се одмор, полворони, нугати, ликери, мантекадо, роскони де рејес, јаглен...

Црн петок нема фиксен датум на календарот, исто како Велигден. Овој посебен ден за потрошувачите се слави последниот четврток од ноември, ден по Денот на благодарноста, иако во текот на претходните денови, може да најдеме голем број понуди за купување на iPhone.

Кои модели на iPhone можеме да ги купиме во продажба на црниот петок?

iPhone 13 Pro Max 1TB

Затоа што Едвај е на пазарот една година или нешто повеќеАко добро побараме, ќе можеме да најдеме одлична понуда на iPhone 13 Pro со некој вид на попуст. А тоа е дека со излегувањето на новиот iPhone 14, цените на претходната генерација значително паднаа.

iPhone 13 Pro Max

со iPhone 13 Pro Max Сè уште е чудовиште од Apple. Многу моќна верзија на која малку може да му позавиди на новиот iPhone 14, бидејќи е сè уште многу актуелен. Затоа, не пропуштајте ја можноста да ја купите со попуст како понудите кои ќе бидат дадени деновиве.

iPhone 12

Со лансирањето на iPhone 14, iPhone 12 значително ја намали својата цена, па многу е веројатно дека можеме да го најдеме како зделка. Вреди? Па да, освен ако не сакате да користите многу поголем мобилен уред и со најновото од компанијата од Купертино.

Прибор за iPhone во продажба за црниот петок

Футрола за iPhone на Apple со MagSafe

Можете исто така да го заштитите вашиот iPhone 13 Pro мобилен и да му дадете нов стил со оваа друга понуда на додатоци за вашите производи на Apple. Тоа е  Оригинална силиконска футрола со MagSafe за iPhone 13 Pro во розова боја.

Безжичен полнач Belkin

Белкин, исто така, има совршена Станица за полнење 3-во-1 на 7.5W. Компатибилен со iPhone, AirPods и Apple Watch. Сите со фантастичен дизајн во бела боја и многу компактен.

пренослив безжичен полнач

Конечно, уште една од понудите е пренослив безжичен полнач идеален за патување. Со MagSafe сертифициран за 15W MFI за iPhone 14, 13, 12, 11 серии и Airpods Pro 1 и 2 и други уреди што поддржуваат безжично полнење од 15 W.

Лого на Амазон

Пробајте го Audible 30 дена бесплатно

3 месеци Amazon Music бесплатно

Обидете се со Prime Video 30 дена бесплатно

Други производи на Apple во продажба за црниот петок

Зошто вреди да се купи iPhone на црниот петок?

Повеќето технолошки компании го фокусираат најголемиот дел од нивната продажба, а со тоа и профитот, во последниот квартал од годината. Не само за божиќен шопинг (кога цените растат), туку и за понудите што ги прават за време на црниот петок.

Овој ден го користат голем број компании за да ослободете се од акциите што ги имаат а со тоа да можат да сместат нови производи.

Ако сакате да купите iPhone на црниот петок, не треба да ја пропуштите оваа можност, бидејќи нема да имате повеќе слична додека Amazon не го прослави Prime Day или не најдете одредена понуда, но мора да бидете многу свесни.

Колку обично намалува iPhone за време на црниот петок?

На црниот петок, како што споменав во претходниот дел, тоа е најдобро време од годината за обновување на електронските уреди, бидејќи компаниите сакаат да се ослободат од залихите што ги имаат за самите да ги пуштат во продажба производите што излегле на пазарот или се на пат да го сторат тоа.

Имајќи предвид дека палетата на iPhone 14 штотуку излезе на пазарот, тешко дека ќе најдеме некоја понуда. И ако го најдеме, попустот нема да надмине 5% во најдобар случај.

Онаму каде што ќе можеме да најдеме подобри попусти е низ целиот опсег на iPhone 13, iPhone кој Apple го лансираше минатата година и официјално престана да го продава. Сите модели кои се дел од оваа палета, ќе можеме да најдеме попусти од 10 до најмногу 15%.

iPhone 12, ќе го најдеме и по многу интересни цени, со попусти кои би можеле да достигнат 15%, бидејќи Apple продолжува да ја продава оваа верзија преку своите официјални дистрибутивни канали.

Колку трае црниот петок на iPhone

Црниот петок годинава се слави на 25 ноември, петок. Сепак, од понеделник 21 ноември до следниот понеделник 28 ноември, континуирано ќе наоѓаме понуди.

Да, најсилниот ден ќе биде 25. Доколку сакате да го обновите вашиот iPhone или да го купите вашиот прв iPhone, од I am from Mac ви препорачуваме да започнете посетете ги веб-страниците на Amazon, El Corte Inglés и MediaMarkt од 0:01 часот на 25 ноември меѓу првите кои ќе ги искористат понудите.

Каде да најдете зделки за iPhone на црниот петок

Apple Store Истанбул

Apple никогаш не бил пријател со правење промоции или попусти и прославата на црниот петок не е исклучок. Единствениот позитивен аспект што го наоѓаме ако избереме да купиме iPhone за време на црниот петок е тоа што ќе можеме да го вратиме до 10 јануари.

Амазон

Амазон, исто така, го продолжи периодот на враќање на производите купени од оваа прослава до 31 јануари, така што предноста што посветеноста на Apple за продолжување на периодот на враќање може да биде не доаѓа до ништо.

Неколку години, Apple ги продава сите свои производи и преку Амазон, така што купувањето на кој било производ на Apple преку Амазон е исто во однос на гаранцијата.

МедијаМарк

Повеќето од зделките што ги прави MediaMarkt за време на црниот петок се поврзани со опсегот на iPhone, па затоа е веб-страница која треба да ја земеме предвид кога бараме понуди доколку сакаме да купиме нов iPhone.

Англискиот суд

Политиката за враќање на El Corte Inglés секогаш остави многу да се посакува со производите на Apple, бидејќи еднаш отворен не дозволува враќање.

За среќа, во последниве години ја прави својата политика пофлексибилна, затоа треба да ги пропуштите понудите на сите производи на Apple што ќе ги понуди за време на црниот петок преку своите претпријатија и својата веб-страница.

К-Туин

Ако пред да купите iPhone или кој било друг производ на Apple, сакате физички да го погледнете, можете да го направите во продавниците на K-Tuin, продавници што би можеле да ги наречеме мини Apple Store, каде ни се на располагање сите производи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.