Црн петок iPad

iPad Pro

Се наближува црниот петок, најдоброто време од годината за купување на кој било електронски уред, вклучително и iPad бидејќи Apple ја претстави целата палета производи за оваа година, што ни овозможува изберете од голем број модели и искористете ги понудите на постарите модели.

Црниот петок годинава се слави на 25 ноември, иако како што стана вообичаено, официјално ќе започне во понеделник, 21 ноември и ќе трае една недела, до 28 ноември со Сајбер Понеделник.

Од тој момент, цената на сите производи ќе почне да расте така што производителите можат да ги искористат предностите на Божиќните продажни повлекувања.

Кои модели на iPad се во продажба на црниот петок

iPad Air 2022 64 GB

Сега можете да го најдете 2022 iPad Air, новата генерација на овој компактен таблет од Apple, за помалку благодарение на оваа понуда на Black Friday. Можност да го добиете новиот уред со чипот M1.

iPad Air 2022 256 GB

Имате и друга верзија од претходната со попуст, како оваа iPad Air 2022 со 256 GB внатрешна меморија. Инаку ги делат истите карактеристики. На овој начин ќе имате многу повеќе простор за складирање на она што ви треба...

iPad 2022

Ниту, пак, треба да заборавиме на нова 10-та генерација на iPad, обновен оваа 2022 година. Модерен таблет, со екран од 10.9 инчи и моќен чип A14 Bionic кој ќе го најдете на попуст деновиве.

iPad 2021

Како поевтина алтернатива на претходната, а со поголем процент на попуст, го имате и ова iPad 2021-та генерација 9 година, со екран од 10.2 инчи и чип A13 Bionic. Како претходна генерација, намалувањето е позначително и не е застарен уред, далеку од тоа.

Apple Pencil 2nd Gen

Конечно, одличен додаток на вашиот iPad Pro и iPad Air е Молив од втора генерација на Apple. Додаток за да можете да ракувате со екранот на допир на друг начин или да ги цртате и направите вашите омилени скици со поголема прецизност.

Лого на Амазон

Пробајте го Audible 30 дена бесплатно

3 месеци Amazon Music бесплатно

Обидете се со Prime Video 30 дена бесплатно

Други производи на Apple во продажба за црниот петок

Зошто вреди да се купи iPad на црниот петок?

Црниот петок е најдоброто време од годината за кој било производ на Apple, бидејќи е време избрано од продавачите испразнете ги полиците на старите производи за да ги сместиме новите, можеби сме биле или ќе го направиме тоа.

Исто така, тоа е последниот голем настан на кој одиме најдете интересни попусти, бидејќи како што се наближува Божиќ, цената на производите ќе расте за да се искористи привлечноста на продажбата во овој период од годината.

Колку iPad-ите обично се намалуваат на црниот петок?

нов iPad Mini

Иако iPad Pro со M2 чипот е релативно кратко време на пазарот и е топ модел од палетата на iPad, за време на црниот петок ќе го најдеме со некои попусти кои ќе бидат помеѓу 5 и 7% во најдобар случај, многу интересен попуст со оглед на цената што ја имаат.

Во однос на iPad Pro 2021, овој модел го прави тоа ќе добиете значителни попусти, попусти многу слични на оние што ги најдовме во текот на годината и кои се помеѓу 15 и 17%, а можат да достигнат и 20% за време на црниот петок.

IPad Air Ќе имате и значителни попусти. но тоа е уред кој поради карактеристиките и времето на пазарот нема да пропадне Black Friday забавата со попусти од приближно повеќе од 15%.

Новите iPad 2021 и 2022 исто така ќе имаат попусти, Тие се последни кои се појавија на пазарот. но тоа не значи дека тие имаат попусти за време на овие датуми, што ги прави многу сочна мета за љубителите на технологијата.

Треба да се запомни дека, во многу прилики, има попусти на производите на Apple фокусирајте се на одредени бои. Во случајот на iPad, бојата не е навистина важна, бидејќи сите на крајот ставаме заштитна футрола на неа.

Колку долго трае црниот петок на iPad

Официјално црниот петок ќе започне на 25 ноември, но сепак ќе се најдат првите понуди од 21 ноември, денот кога неформално започнуваат понудите за овој ден, понуди кои ќе траат до 28 ноември, денот кога се слави Сајбер Понеделник.

Каде да најдете зделки за iPad на црниот петок

Apple не го слави црниот петок нема понуда, така што веќе можете да го отфрлите Apple Store онлајн, како и продавниците што ги расфрла низ Шпанија за да купите iPad или кој било друг производ на Apple.

Амазон

Амазон стана, по своја заслуга, најдобрата опција за купување производи на Apple со попусти, бидејќи ни ги нуди токму Истите гаранции дека можеме да најдеме купување директно во продавницата на Apple.

Покрај тоа, секој производ можеме да го вратиме до 31 јануари, така што имаме доволно време да тестираме и да видиме дали iPad што го избравме ги задоволува нашите потреби.

МедијаМарк

Овој бизнис, кој обично ги фокусира своите понуди на Додатоци на Apple како Apple Watch и AirPods, Ќе ни ја понуди и непарната понуда за основниот опсег на iPad, а не за Pro.

Англискиот суд

Друга од продавниците што мора да ја посетиме за време на црниот петок за да ја најдеме чудната понуда во палетата на iPad е El Corte Inglés, каде постари модели ќе добијат значителни попусти.

К-Туин

Ако имате продавница на K-Tuin каде што живеете, тоа е затоа што нема Apple во близина каде што живеете тестирајте ги производите пред да ги купите. Овие установи имаат интересни понуди подготвени за црниот петок.

Машинисти

Ако барате еден футрола за iPad или кој било друг додаток, покрај iPad очигледно, на сајтот Macnificos ќе го најдете по многу интересни цени.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.