Мек црн петок

Бои IMac

25 ноември е црниот петок, годишно време за кое веројатно дали штедевте во последната година и на тој начин ќе можете да го обновите вашиот стар Mac за еден од новите модели што Apple ги лансираше на пазарот, главно оние што ги управува M1 процесорот.

Иако силниот ден ќе биде 25-ти, првите понуди на Black Friday ќе започнат на 21-ри, понеделник и ќе се прошират во текот на целата недела до следниот понеделник на 28-ти, денот на кој се слави Сајбер Понеделник. Сепак, Не е препорачливо да се чека до последен момент.

Кои модели на Mac се во продажба на црниот петок

Доколку ви треба Apple Mac, овогодинешниот Black Friday ви ги носи овие интересни понуди:

MacBook Air 2020

MacBook Air 2020, кој е во продажба веќе две години, исто така ќе донесе значителни попусти доколку барате квалитетен ултрабук со високи перформанси за помалку. Дополнително, доаѓа опремен со новиот Apple M1 чип, со голема ефикасност и моќност. ќе биде еден од тие Не можете да ја пропуштите прославата на црниот петок, па затоа, ако сте заинтересирани да го добиете, не треба да дозволите да ви избега.

MacBook Air 2022

Apple исто така го обнови својот Air во текот на оваа 2022 година, со нов опсег кој вклучува како одлична новина новиот М2 чип. Елемент кој ќе донесе поголеми перформанси на процесорот, графичкиот процесор, а исто така и оптимизациите за победа во други области. Иако е толку актуелен, се надеваме дека ќе најдете некои попусти за време на црниот петок. Затоа, не пропуштајте ја одличната можност што ви се нуди.

MacBook Pro 2022

Како алтернатива на претходната, и нешто помоќно, ја имате верзијата MacBook Pro исто така се обнови во 2022 година. Компактен тим за најпребирливите или за професионалци кои сакаат да го надминат Air, а исто така ќе има попусти на овој модел со новата втора генерација чипови M2 од компанијата од Купертино.

iMac 2021 година

Имате и интересни попусти на 24-инчен iMac од Apple, поточно во моделот од 2021 година, последен до датумот на оваа палета на производи од компанијата Apple. Ако барате добро, ќе најдете некои попусти и до 10% во некои случаи, што значи заштеда на стотици евра.

Mac мини 2020

Последно, но не и најмалку важно, ако она што го сакате е мини компјутер, тогаш го имате Mac mini модел. Последната верзија беше онаа од 2020 година, кога тие се надградија од чипови на Интел на М1. Оваа верзија исто така ќе биде во продажба во текот на овие денови за да можете да ја искористите и да добиете една за многу помалку.

Лого на Амазон

Пробајте го Audible 30 дена бесплатно

3 месеци Amazon Music бесплатно

Обидете се со Prime Video 30 дена бесплатно

Други производи на Apple во продажба за црниот петок

Зошто вреди да се купи Mac на црниот петок?

Mac mini со M1 е најбрз меѓу еднојадрените процесори

Црниот петок е, заедно со Денот на премиерот, најдобро време од годината да купат кој било технолошки производ, но не само во Амазон, туку и во која било друга компанија, бидејќи тие ја користат предноста на повлекувањето на Prime Day за да ги лансираат своите понуди.

Ако се земе предвид дека Prime Day се прославуваше пред месеци, последната опција ни преостанува најдете интересни попусти поминете низ црниот петок, период од годината што трговците го користат за да се ослободат од залихите што ги имаат во нивните магацини за новите производи што ќе се продаваат на Божиќ.

Божиќ е најлошото време од годината за купување, како бизниси цените имаат тенденција да одат нагоре да ја искористи потребата на многу корисници за купување новогодишни подароци.

Колку Mac обично се намалуваат на црниот петок?

MacBook Pro 2021 година

За сега Веќе можете да сонувате да го најдете новиот MacBook Pro на продажба за време на црниот петок. Овие тимови штотуку пристигнаа на пазарот и веќе имаат срамежливи попусти поради кои вреди да се купат сега.

MacBook Air, исто така, е ажуриран оваа година и има многу гласачки ливчиња продолжи со истиот интересен попустИако ако очекувате поголеми попусти, треба да се одлучите за претходните генерации, во кои попустот понекогаш може да достигне и до 200 евра.

El 24-инчен iMac, ќе се пријави и за Black Friday. Доколку не ви пречи бојата, треба да бидете свесни за различните понуди на 24-инчниот iMac со M1 процесорот, модел кој е на пазарот повеќе од една година и е намален.

Во однос на Mac mini, со ARM M1 процесор, ќе најдеме повеќе или помалку попусти. Кај постарите модели попустот ќе биде поголем, како што е случајот со оние базирани на Intel чипови кои се уште се во продажба.

Колку трае црниот петок на Mac компјутери?

Црн петок официјално ќе започне на 25 ноември во 0:01 часот и ќе трае во текот на целиот ден до 23:59 часот. Сепак, од понеделник, 21 ноември до следниот понеделник, 28 ноември, ќе најдеме понуди од секаков вид за купување Mac на црниот петок.

Каде да најдете зделки за Mac на црниот петок

Епл Чангша

Јаболко таа не е пријателка на правење попусти во секое време од годината и црниот петок не е исклучок. Доколку сакате да го искористите овој ден за да го обновите вашиот Mac, нема да најдете понуда преку вообичаените канали за дистрибуција на Apple.

Амазон

И за својата гаранција и за неговата услуга за клиенти, Амазон е еден од најдобрите платформи за купување на црниот петок. Дополнително, ако купиме кој било производ на Apple, ќе ја уживаме истата гаранција што Apple ни ја нуди директно, бидејќи зад себе е компанијата од Купертино.

МедијаМарк

Иако MediaMarkt вообичаено не ја фокусира својата активност на продажба на Mac, за време на Black Friday сигурно ќе лансира интересна понуда, особено на моделите кои се најдолго на пазарот.

Англискиот суд

Уште една од објектите кои ќе ни понудат интересни попусти постари модели на Mac е El Corte Inglés.

К-Туин

Ако немате Apple Store во близина, можете да посетите продавница. K-Tuin за да го видите и тестирате од прва рака кој било уред на Apple што ве интересира и да ги искористите понудите што ни ги подготвија за време на црниот петок.

Машинисти

Машинисти ја фокусира својата активност на продажба на производи и додатоци на Apple а за време на црниот петок има подготвени интересни понуди. Можеме да кажеме дека оваа веб-локација е како намалена верзија на онлајн продавницата на Apple.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.