Црн петок AirPods

Оригиналните Apple AirPods

Црниот петок е најдобриот период од годината да купите новогодишни подароци и да заштедите неколку евра. Ако размислувате за обновете ги вашите AirPods или за да ги купите овие фантастични слушалки од Apple за прв пат, најдоброто време од годината е Black Friday.

Црниот петок е идеално време од годината за купување електронски производи, бидејќи компаниите го користат тоа празни магацини за стари производи да се направи простор за производи од производи кои штотуку пристигнале на пазарот и кои имаат поголема побарувачка.

Кои модели на AirPods се во продажба на црниот петок

AirPods Pro 2 генерација

Кога AirPods од 3-та генерација беа објавени со новиот H1 чип, цената на AirPods од XNUMX-та генерација веднаш падна. А прекрасна можност На што мора да ја додадеме и продажбата што ја направија на црниот петок за да купат оригинални квалитетни безжични слушалки за многу помалку.

AirPods 3 генерација

Наместо тоа, ако сакате Трета генерација AirPods, со чип H1, со најновата технологија, ќе биде нешто потешко да се најдат понуди за време на црниот петок, но ќе има некои интересни, ако барате правилно.

Лого на Амазон

Пробајте го Audible 30 дена бесплатно

3 месеци Amazon Music бесплатно

Обидете се со Prime Video 30 дена бесплатно

Други производи на Apple во продажба за црниот петок

Зошто AirPods вреди да се купат на црниот петок?

3 AirPods

Најдобрите слушалки за користење со кој било производ на Apple се опсегот AirPods и опсегот Beat, бидејќи благодарение на процесорот H1, тие автоматски се поврзуваат со нашиот iPhone, Mac или iPad.

Доколку најдеме некоја интересна понуда за време на црниот петок не треба да и дозволиме да избега, бидејќи е најдобро време од годината за купување, главно, технологија, бидејќи компаниите сакаат да остават простор во своите магацини за новите производи што треба да пристигнат.

Дополнително, ако се земе предвид дека, во последните месеци, повеќето модели многу паднаа во цената, најверојатно за време на црниот петок тие ќе одат уште пониско.

Колку AirPods обично се намалуваат на црниот петок?

AirPods Max за 499 евра

Со толку малку време на пазарот, многу е малку веројатно дека ќе можеме да ја најдеме новата трета генерација AirPods за време на црниот петок, иако не можеме да исклучиме многу точна понуда со попуст меѓу 2 и 3% најмногу.

Втората генерација на AirPods, особено она што го вклучува куќиштето со молња кабел, сигурно ќе ги најдеме по многу атрактивна цена. со попусти меѓу 7 и 15%.

Моделот со футролата за безжично полнење, која во моментов повеќе не е достапна за продажба, ќе се приклучи и на забавата на црниот петок, со попусти кои не надминуваат 10%.

AirPods Max, можеме да ги најдеме со попусти до интересниИако ќе видиме што ни подготвува овој нов црн петок во овие слушалки од типот на лента за на глава.

Колку трае црниот петок на AirPods?

Како што споменав погоре, црниот петок Годинава се слави на 25 ноември, со што се исполни традицијата да се слави последниот петок во ноември, само еден ден по Денот на благодарноста.

Меѓутоа, а и следејќи ја традицијата, од понеделник истата недела, на 21. ќе започнат првите понуди поврзани со црниот петок, понуди кои ќе останат до 28 ноември, понеделник, со Сајбер понеделник.

Сепак, најсилниот ден традиционално отсекогаш бил официјалниот ден на црниот петок, кој оваа година се паѓа на 25. Доколку сакате да бидете меѓу првите што ќе ги искористите првите понуди, треба да почнете да ги барате од 0:01 на 26.

Каде да најдете зделки на AirPods на црниот петок

Новата продавница на Apple во NYујорк има област за постојано собирање производи

Првото место ние мораме Исклучување за црниот петок е самиот Apple, и физичките продавници и онлајн продавницата. Apple никогаш не го прославил црниот петок надвор од Соединетите Американски Држави, и колку што стана компанијата голема, таа целосно престана да го слави, затоа не се мачете да барате договор за црниот петок.

Амазон

Зборувањето за црниот петок е зборување за Амазон. Амазон стана, според сопствените заслуги, најдобрата интернет продавница за купување на кој било производ. Не само поради одличните цени, туку и поради неговата гаранција и услуги на клиентите.

Дополнително, во случајот на Apple, мора да земеме предвид дека на Apple ги продава своите производи преку AmazonЗатоа, ако купиме модел на AirPods, ќе се најдеме со истата гаранција што ни ја нуди Apple.

МедијаМарк

Во последниве месеци, MediaMarkt лансираше а голем број понуди од палетата на AirPodsЗатоа, доколку имате намера да купите некој од различните модели кои се дел од оваа палета, треба да ја погледнете нивната онлајн продавница.

Англискиот суд

Преку веб-страницата El Corte Inglés или со посета на некоја од неговите продавници, ќе се сретнеме и со интересни понуди во палетата на AirPods.

К-Туин

Корисници кои немаат среќа да имаат Apple Store во близина, ја имаме мини Apple Store на K-Tuin, каде што ќе најдеме и голем број понуди за време на црниот петок.

Величествено

Magnificos е мини Apple Store преку веб, каде што можеме најдете ја целата палета на AirPods покрај големиот број додатоци за производите на Apple.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.