Црн петок Apple Watch

Apple Watch стана најдобриот уред за ја следи физичката и спортската активност на корисниците. Сепак, тоа не е баш евтин уред, барем најкомплетните модели на пазарот. Доколку не сте задоволни со влезниот модел, Black Friday е најдобриот ден за купување Apple Watch.

Но, не само Apple Watch, можете да го искористите овој ден купете кој било друг производ на Apple или од други производители за време на црниот петок, ден кој официјално се слави на 25 ноември, иако ќе биде распореден во неколку дена за да имате повеќе можности за купување.

Кои модели на Apple Watch се во продажба на црниот петок

Apple WatchSE

Apple Watch SE ни го нуди истиот дизајн што можеме да го најдеме кај неговиот постар брат, серијата Apple Watch, но ако ниту една од функционалностите за следење на здравјето, како што е мерењето на кислород во крвта или функцијата на електрокардиограмот.

7мм Apple Watch Серија 41

Еден од најмоќните модели во палетата на Apple Watch е Серија 7, модел кој беше лансиран на пазарот минатата година. И покрај тоа, тоа е компатибилен со најновата достапна верзија на watchOSИако е надмината од серијата 8, сепак е прекрасен паметен часовник.

7мм Apple Watch Серија 45

Apple Watch Series 7 е моделот на генерацијата пред последната што ја лансираше Apple, модел кој освен поголемата големина на екранот, малку повеќе има да понуди во споредба со неговиот претходник, бидејќи не вклучува никаква нова функционалност наменета за следење на здравјето на корисникот.

Наоѓање на новата Apple Watch Series 8 тоа ќе биде многу комплицирана мисија за време на црниот петок, но можеме да се задоволиме со Серијата 7 која е исто така одлична.

Apple Watch серија 6

Со лансирањето на Серијата 8, Apple ја прекина продажбата на Серија 6, модел кој ќе го најдеме по многу добра цена за време на црниот петок ако знаеме добро да пребаруваме, во неговата верзија од 40 мм.

Додатоци за Apple Watch

Станица за полнење NEWDERY

Имате уште една фантастична можност во станица за полнење на вашиот Apple Watch, така што таа секогаш работи и компатибилен со сериите 8, 7, 6, 5, 2, 2, 1 и SE. Покрај тоа, бидејќи е многу компактен, можете да го носите каде и да одите.

Заштитна футрола RhinoShield

Така, вашиот Apple Watch може да издржи удари и паѓа до 1.2 метри височина., купете ја оваа заштитна полимерна футрола. Совршено се вклопува со Apple Watch 8 и 7 од 45 мм. Покрај тоа, има дизајн направен за подобро да ги апсорбира ударите.

MoKo безжичен полнач

Го имате и овој друг безжичен полнач 3-во-1. Комплетна станица за полнење компатибилна со Qi брзо полнење и со кој можете да ги полните вашиот iPhone, Airpods, а исто така и вашиот паметен часовник Apple Watch од сериите 6, SE, 5, 4, 3 и 2.

2 во 1 безжичен полнач

Друга алтернатива на претходната е овој полнач 2-во-1 Qi-сертифициран за брзо полнење од 15 W. Со него можете да полните од вашиот iPhone до слушалките, а исто така поминувате низ сериите на Apple Watch SE, 8, 7, 6, 5, 4, 3 и 2.

Ремен со алпска јамка

Не се пронајдени производи

Овој спортски ремен е изработен од отпорен најлон, и со многу впечатлив дизајн. Покрај тоа, куката е направена од титаниум за да одолее на се што можете да замислите. Лента за Apple Watch со 49, 45, 44, 42, 41, 40 и 38 mm.

3 во 1 безжичен полнач

Конечно го имате и ова Безжичен полнач 3 во 1. Станица за полнење со која можете истовремено да ги полните вашите Airpods, вашиот iPhone и Apple Watch Series 7, 6, 5, 4, 3 и 2. Покрај тоа, има многу атрактивен и компактен дизајн.

Лого на Амазон

Пробајте го Audible 30 дена бесплатно

3 месеци Amazon Music бесплатно

Обидете се со Prime Video 30 дена бесплатно

Други производи на Apple во продажба за црниот петок

Зошто вреди да се купи Apple Watch на црниот петок?

Црниот петок е последна шанса што ја имате во текот на оваа година да најдете попусти на производите што ве интересираат пред крајот на годината и пред почетокот на божиќното купување, бидејќи следниот голем настан ќе биде Amazon Prime Day, а тоа е уште далеку.

Поради повлекувањето на Amazon на пазарот, кога Apple го слави Prime Day, и останатите компании ги слават своите специјални денови на неверојатни попусти, па затоа е уште една одлична можност, заедно со црниот петок да купуваат електронски производи.

Исто така, на Божиќ, традиционално цените растат, така што овој датум е идеален за да го проследите секое новогодишно купување, било да е тоа Apple Watch, MacBook, iPhone, телевизор, стерео, паметен звучник...

Колку Apple Watch обично намалува за време на црниот петок?

Apple Watch серија 7

Apple Watch Series 8, кој оваа година е достапен во до 5 бои, па затоа е можно, сепак малку веројатно, дека можеме да најдеме специфична понуда во Серијата 8, понуда која ќе биде поврзана со одредена боја, боја која веројатно има најмалку излез на пазарот.

Со пристигнувањето на Серија 8, Apple ја прекина продажбата на Серија 7, модел кој ќе продолжи да се продава на пазарот се додека не се продадат сите единици кои Apple се уште ги има на залиха, па ќе можеме да најдете понуди со попусти до 15%, попусти кои може да бидат поголеми кај моделите со специфични бои.

Apple Wath SE, моделот за влез на поголем екран во гамата на Apple Watch, веќе неколку месеци е со интересни попусти во многу установи, па повеќе од веројатно е дека за време на прославата на црниот петок Не ја пропуштајте забавата за околу 270 евра

Колку трае црниот петок на Apple Watch

Apple Watch нова големина

Црниот петок годинава се слави на 25 ноември. Меѓутоа, како што стана лоша традиција што еова неофицијално започнува неколку дена претходно, што ги принудува корисниците цела недела да бидат свесни за различните понуди што ги лансираат сите бизниси кои ги продаваат производите што сме заинтересирани да ги купиме.

Барем, она што е јасно е дека е25-ти ќе биде најсилниот ден од сите. Црниот петок во 2022 година ќе заврши во понеделник, 28 ноември, со прославата на Сајбер Понеделник, шпански изум за максимално продолжување на црниот петок, американска прослава која е усвоена од речиси сите.

Каде да најдете зделки за Apple Watch за време на црниот петок

Apple Store од Мичиген мора повторно да се затвори поради пандемија

Не очекувајте да најдете понуда за Apple Watch или кој било друг уред на Apple преку официјални продавници расфрлани низ Шпанија. Исто така, нема да најдете понуди преку Apple Store на интернет, бидејќи Apple на ниту еден начин не го слави црниот петок.

Амазон

Првото место кое треба да го консултираме за време на прославата на црниот петок е Amazon, не само поради гаранцијата и услугите на клиентите што ни ги нуди, туку и бидејќи сите производи на Apple доаѓаат од официјалната продавница на Apple на Амазон.

МедијаМарк

Продавниците на MediaMarkt имаат тенденција да ги искористат предностите на прославата на црниот петок за да започнат интересни понуди поврзани и со Apple Watch како и кај AirPods, па ако барате некој од овие уреди, не заборавајте да ги посетите преку нивната веб-страница.

Англискиот суд

Во El Corte Inglés исто така ќе најдеме интересни понуди и на Apple Watch Како и во палетата на Mac, понуди кои можете да ги консултирате преку неговата веб-страница и со посета на некои од центрите што ги има низ целата земја.

К-Туин

Мини Apple Store на K-Tuin исто така мора земете ги предвид за време на прославата на црниот петок.

Машинисти

Веб-страницата Macnificos е интересна опција не само да ги најдете понудите на Apple Watch, туку и да ги најдете додатоци и/или ремени за нашиот Mac или Apple Watch.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.