Apple Watch може да спречи напади на паника

Apple Watch може да измери напади на паника

Apple Watch одамна престана да биде само паметен часовник кој ги известува пораките или алармите. Пред некое време здравствената област За него, овој часовник стана важна вредност и истовремено претставува предизвик да продолжи да се развива. Можеби еден ден часовникот може да спречи напади на паника, малку видливо зло, но тоа напаѓа на многу силен начин.

Apple Watch може да го измери нивото на стрес и на тој начин да може да спречи напади на паника.

Во моментов, една од најозборуваните гласини е дека во следниот софтвер за часовници, ќе може измерете ги вредностите на кислородот во крвта. Нешто што би ја завршиле функцијата EKG што веќе го имаше неколку месеци и што веќе спаси неколку животи. Но, вие исто така сакате тоа да може да го измери нивото на стрес.

Според различни извори, инженерите на Apple би дискутирале кој би бил најдобриот начин да се спроведе оваа функција во часовникот. Некако може да се измери стресот на некоја личност и на овој начин однапред да се предупреди дека може да претрпи напад на паника. На овој начин би можеле понудете му на корисникот алтернативи за релаксација, како што се вежби за дишење. Нешто слично на она што часовникот веќе го нуди со функцијата за дишење.

Истите тие извори тврдат дека за да ја видиме оваа одлика на Apple Watch, ќе биде потребно многу време. Најмалку две години е она што тие проценуваат дека ќе биде потребно да се вклучи оваа одлика за корисниците.

Ајде да одиме чекор по чекор и се надевам дека watchOS 7 конечно ја вклучува одликата за метар кислород во крвта. Што патем, во овие моменти на пандемија, повеќе од еден можеше да го искористи многу добро за да го има на вашиот зглоб.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.