Apple Watch Series 7 ќе биде нешто подебел и со помалку рамки на екранот

лента соло јамка

Ова е она за што зборува популарниот продажен центар Блумберг новата Apple Watch Series 7. Во оваа смисла, се чини дека новиот модел на Apple ќе биде нешто подебел од сегашниот, шест се вели дури дека може да има нешто поголем екран или со други зборови, помалку рамки на страните.

Логично, ова е гласина земена од извештајот што го објави Блумберг тоа не е официјална вест далеку од тоа. Во оваа смисла, новиот модел на паметни часовници на Apple веќе би ги подготвувал сите компоненти за неговото претставување и лансирање есента годинава.

Марк ГурманИсто така, објаснува дека оваа поголема дебелина ќе биде навистина мала, така што нема да биде нешто што може да се види со голо око од страна на корисникот. Ултра-широкиот опсег ќе се ажурира со истото имплементирана технологија во Apple AirTags.

Сензорот за гликоза во крвта нема да се додаде во моментот

Истиот извештај на Блумберг го објаснува тоа следниот модел на Apple Watch нема да додаде сензор за мерење на гликоза во крвта или метар дека толку многу се шпекулираше во последниве години. Барем компанијата од Купертино ќе мора да почека да го пушти во продажба часовникот со овој сензор уште еднаш, бидејќи се чини дека е посложено да се спроведе отколку што навистина може да изгледа.

Покрај тоа, гласината што зборуваше за пристигнување на сензор за температура во овој часовник ќе мора да почека уште малку според зборовите на Гурман. Овој заедно со оној модел на Apple Watch за екстремни спортови наводно ќе пристигнеше следната година, во 2022 година. Ништо не е кажано за можната промена на дизајнот со порамни рабови, ќе видиме што ќе се случи на крајот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.