watchOS 8.4 RC ги поправа проблемите со полнењето на Apple Watch

Apple Watch серија 7

Ќе видиме дали овој пат е последниот. Веќе кажувавме секој пат кога Apple објавува ново ажурирање на watchOS што го вклучува решението за различните грешки при вчитување на Apple Watch. И се чини дека проблемот ги чинеше да се решат.

Вчера компанијата го објави watchOS 8.4 во својата верзија премиерот кандидат. И се чини дека овој навистина ги решава проблемите со полнењето на батеријата што ги претрпеле некои корисници. Следната недела кога ќе биде објавен за сите, ќе го провериме.

Од вчера, програмерите и бета-тестерите запишани во програмата за развој на watchOS сега можат да преземаат watchOS 8.4 RC на нивниот Apple Watch. Се чини дека ова ажурирање конечно ја решава тековната грешка што може да предизвика некои полначи на Apple Watch да не работат правилно со паметниот часовник на Apple.

Минатиот месец веќе информираме за зголемениот број проблеми со полнењето со кои се соочуваат сопствениците на Apple Watch Series 7. Од watchOS 8.3, имаше голем број поплаки за неправилно полнење на Apple Watch со полначи од трета страна.

За многу корисници, неофицијалните полначи на Apple имаа проблеми со полнењето Apple Watch серија 7, тие не се вчитале или ако напрвин го направиле, а потоа престанале по неколку минути.

Поплаките дојдоа со полначи од секаков вид: од евтини полначи од трети страни, до оние од високата класа како Belkin. Некои луѓе дури имаа проблеми со полнењето со оригиналните дискови за полнење на Apple Watch.

Според белешката објавена за она што е ново во ажурирањето на watchOS 8.4, софтверот конкретно поправа грешка што може да предизвика некои полначи на Apple Watch да не работат, што сугерира дека проблемите со полнењето ќе завршат кога watchOS 8.4 ќе биде објавен оваа недела. следната на сите корисници. Ќе видиме тогаш дали овој пат ќе го остават решено.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)