Четвртата бета верзија на watchOS 5.1, tvOS 12.1 сега е достапна за програмерите

Бета-видиОС-твОС-1

La 12.1-та бета верзија на iOS 5.1, watchOS 12.1 и tvOS XNUMX тие се веќе достапни за развивачите. Во овој случај, новите верзии додаваат поправени грешки и решенија за проблемите откриени во претходната бета верзија, покрај тоа што продолжуваат да ги прилагодуваат групните повици FaceTime што ќе ни овозможат да остваруваме повици во групи од 32 лица или имплементација на повеќе од 70 нови емотикони кои мораа да пристигнат пред неколку месеци и конечно ќе влезат во оваа нова верзија кога ќе биде официјално објавена.

Во моментот нема никаква трага од macOS Mojave бета во овие нови бета верзии објавени пред некое време и се очекува утре да пристигне за овластени програмери. Можеби утре ќе ги видиме и јавните бета верзии за останатите корисници кои се регистрирани во бета-програмата, така што Apple продолжува да ги издава верзиите за да ги подобри перформансите на нивните системи.

Главните новини во овие нови бета-четири верзии за програмерите се директно поврзани со перформансите и работењето на системот, затоа не очекувајте големи промени и во нив. Очигледно, секогаш мора да разјасните кога зборуваме за неколку промени, а тоа е дека тие се фокусираат на стабилноста и ги оставаат настрана новитетите на употреба. Во случај на важни вести што се појавуваат во овие бета-4, ние ќе ги споделиме со сите вас во истиот напис или ќе создадеме нова за нив.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)