Четири нови реклами на Apple објавени со уметници за промовирање на категоријата Откријте

Јаболко-соопштенија-откријте-0

Apple објави четири нови објави на Apple Music, новата услуга за стриминг на музика лансирана од Apple и поконкретно за промовирање на категоријата „Откриј“. За Apple е важно неговиот музички сервис да биде и средство за споделување и откривање музика од корисници, кои можат да откриваат нови уметници кои одговара на вашите музички вкусови, следете ги и помогнете им да ја прошират својата музика во рамките на оваа чудна мрежа.

Мотото со кое поминуваат промовирајте ја секоја реклама Општо, тоа е следново: «Запознајте нови уметници за кои не знаевте дека не можете да живеете. Откријте и поврзете се со новата музика и луѓето што ја создаваат.

Епл-музика-цени-Шпанија-1

Еве ги презентираните видеа и слоганот со кој ги презентираат уметниците

Фло Морисеј:
Запознајте го уметникот за кој не сте знаеле дека не можете да живеете. Откријте и поврзете се со новата музика и луѓето што ја остваруваат - уметници како Фло Морисеј. Https://youtu.be/onQMadHM4u0Летечки лотос:
Експериментирајте со музика исто како што прават уметниците. Откријте и поврзете се со нова музика и луѓето што ја остваруваат - уметници како Летечкиот Лотус. Https://youtu.be/N7DmOpOF7ewЛеон мостови:
Ја заштитува музиката што има душа колку и самите уметници. Откријте и поврзете се со нова музика и луѓето што ја остваруваат - уметници како Леон Бриџис. Https://youtu.be/pKhjVaeEjbUШамир
Темата не може да ја напушти главата, подготвена е да остане. Откријте и поврзете се со нова музика и луѓето што ја остваруваат - уметници како Шамир. Https://youtu.be/lZHzYitFEjA


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.