Keep It, нова апликација за продуктивност и задачи за Mac

Keep It, е нова апликација која ни овозможува да пишуваме белешки, да зачувуваме веб-врски, да складираме документи и да ги класифицираме по редослед со етикети, итн. Тоа е апликација фокусирана на продуктивноста и што ви овозможува чувајте ги сите податоци во iCloud да се консултира од каде било.

Апликациите за продуктивност се многу во Mac App Store и се додаваат за оние корисници кои сакаат да испробуваат нови опции. Очигледно, креирање, уредување или чување белешки може да се направи на многу начини, но ако користиме апликации како што го чуваме ќе имаме подобра организација на нашите задачи, документи итн.

Операцијата е едноставна и е дека може да се организира од папки, да се користат обоени етикети за брзо препознавање на задача или документ. Исто така, има моќен пребарувач кој ќе ни помогне брзо и ефикасно да ги најдеме тие белешки, документи, белешки или слично. Исто така, има свое проширување што ни овозможува да додаваме врски, текст, слики и други видови датотеки од други апликации. 

Општо, тоа е многу добра апликација за продуктивност која ни овозможува апсолутна контрола врз нашите задачи и додава на постојните опции во продавницата за апликации Mac за оваа намена. Единствената негативна работа што можеме да ја кажеме во врска со тоа е дека станува збор за апликација за тестирање, односно преземањето на апликацијата е целосно бесплатно за еден месец и по овој период, ако тоа нè убеди, ќе мора да одиме во полето за да користи го. Поточно станува збор за 1,99 евра месечно или 15 евра годишно. Вашата набавка ќе зависи од употребата и придобивките што секој може да ги добие од апликацијата.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.