Apple Arcade додава добар број игри

No Way Home нов наслов за Apple Arcade

Од „Епл“ тие се решени да го подобрат или да се обидат да го подобрат каталогот на игри достапни во оваа услуга, што „толку мал успех“ има во нашата земја да се обиде да го направи тоа повторно на површина. Идејата на Apple со оваа услуга е да понуди поширока разновидност на игри, без да зафаќа простор на iPhone и со месечна цена како претплата, но навистина скудниот каталог на игри додаден на фактот дека насловите не се најдоброто во секторот, тие ја напуштаат оваа Аркада на Епл доста одвоени.

Apple Arcade ја започна својата најголема експанзија со повеќе од 180 игри

Во овој случај, фирмата сака да ја промовира употребата на оваа услуга за игри и додава најголемата експанзија досега видена во Apple Arcade со повеќе од 180 игри. Меѓу овие нови игри кои доаѓаат од повеќе од 30 франшизи, брендови и креатори на игри, наоѓаме наслови како што се: Threes, Fruit Ninja, Cut the Rope, NBA 2K21 Arcade Edition, Star Trek: Legends или The Oregon Trail меѓу многу други.

Без сомнение, главниот проблем со оваа услуга е цената и игрите што беа додадени во каталогот. Не сакаме да кажеме дека овие претходни игри беа лоши или многу помалку, но тоа е дека за корисниците кои сакаат да играат им треба разновидност, па со доаѓањето на оваа количина на нови наслови а некои од нив се толку интересни повеќе од можно е да се зголеми бројот на претплатници на услугатаe.

Всушност, многу корисници ја имаат Apple Arcade заедно со претплатата на услугата Apple One, но малкумина завршуваат со играње на овие игри. Сега со овој нов притисок Некои од овие корисници може да „изгубат некое време“ играјќи на својот Mac, iPhone или iPad. 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.