Веб-страницата на Apple станува почит кон жените

Ден на женското јаболко

И, тоа е дека неколку дена компанијата Купертино е целосно фокусирана на Денот на жената. Веднаш Почетна страница на Apple es почит кон жените и тоа покажува видеа, покрај тоа што ја додава можноста за пријавување на специфични курсеви Денес на Apple со женски препораки како главно тврдење и некои мотивирачки фрази со фотографиите на некои жени што се појавуваат во видеото на Apple.

Како што велиме овде, Денот на жената е секој ден, но сега и како што сите знаеме во овој месец март и конкретно на 8 март, тој се слави како Ден на жената низ целиот свет. Фондот Малала со Малала и Зиаудин Јусафзаи се појавува бидејќи не може да биде поинаку на почетната страница на Епл. Во 2013 година овој фонд Малала беше создаден со јасна и концизна цел за промовирање на еднаквоста бранејќи го правото на сите девојки да добијат бесплатно образование, квалитетно и во безбедно опкружување. Apple го поддржува овој фонд практично од неговото основање.

На кратко, страница посветена на најрелевантните жени, но таа е точна за останатите жени во светот. Посветеноста на Епл кон еднаквост е многу позабележителна уште од Тим Кук, тој е на чело на компанијата и се демонстрираат детали како овој или подобрувања во нејзините процеси на производство на производи за да се грижат за животната средина.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.