Apple Watch ја добива шестата бета верзија на Watch OS 2.2

Apple Watch-watch os 2.2-бета 6-1

Apple ја објави шестата бета верзија на watchOS 2.2 за развивачите да ја извршуваат разни тестови на вашите апликации, конкретно, бројот на компилацијата е 13V5143a, со што се носи како новина вклучувањето на Мапите.

Едноставно, да ја инсталирате најновата верзија на watchOS 2.2 beta на Apple Watch преземете го профилот за конфигурација од watchOS 2.2 бета, iOS 9.3 SDK бета и секако инсталирајте iOS 9.3 бета на iPhone. Осигурете се за овој последен чекор, односно инсталирање на iOS 9.3 beta на iPhone пред да ажурирате во watchOS 2.2 beta бидејќи во спротивно нема да се поврзат правилно.

Apple Watch-watch os 2.2-бета 6-0

WatchOS 2.2 бета ја поддржува здружението на повеќе часовници на Apple со еден iPhone наеднаш. Сепак, на iPhone-от мора да биде инсталирана бета верзијата iOS 9.3 како што реков претходно. Овој фирмвер исто така носи подобрена апликација Мапи со предлог за места во близина и кратенки за враќање дома или на работа.

Можете да го преземете профилот за конфигурација од watchOS 2.2 бета од следнава врска се додека се идентификувате како развивач. Од друга страна, јас лично се надевам дека ќе видам подобрување на флуидноста на некои апликации на Apple Watch кои, иако се подобриле од нејзиното лансирање, сепак страдаат од заостанување и одложувања при кликнување на опциите, мислам, на пример, на Обуката апликација, на која секогаш needs требаат неколку секунди за да одговори на допири, нешто што во голема мера го влошува корисничкото искуство.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.