Apple Maps веќе има информации за јавен превоз за главните градови на Ирска

Apple прави постојан напредок во проширување на сообраќајните информации и јавниот превоз во различни делови на светот. Се разбира, овие информации ќе ги видиме во апликацијата macOS Maps. Главно е корисно да ве предупредам за сообраќаен инцидент, кога треба да пристигнете на некој настан или да зависите од јавниот превоз за да се движите. Ако минатата недела јавниот превоз во Сингапур беше достапен за корисниците, оваа недела знаеме како да се обидувате барем низ главните градови на Ирска.

Во моментов не ја покрива цела Ирска. Ги имаме градовите и околината на Даблин, Корк и Килкени. Услугата е достапна и за автобуси и за возови.

Комбињата со јаболка се расфрлани низ европскиот континент за да соберат секаков вид на информации поврзани со интересни места и станици за возови, автобуси и метро. Последен пат кога беа видени, тие беа внатре Форт Вилијам во Шкотска и округот Бриџенд во Велс. Apple ја синхронизира својата услуга со серверите на транспортните компании, така што сите промени во последен момент заради непредвиден настан брзо ќе им бидат соопштени на своите корисници.

Според најновите информации, Apple нема намера да прави копија од услугата што ја обезбедува Google во Street View. Наместо тоа, сакате да иновирате на некој начин. Whatе видиме во следните месеци што компанијата подготви за нас.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.