Apple Maps ќе додаде редизајн на картите на Шпанија и Португалија

Мапи на Apple Mac

Немавме никакви промени или подобрувања во мапира апликација во Шпанија и Португалија, овој пат се чини дека е наш ред. Фирмата Купертино би ја тестирала својата апликација за мапи додавајќи тотален редизајн на Мапите.

Веста што е објавена од различни медиуми, вклучувајќи MacRumors покажува дека фирмата Купертино е тестирање на овој нов дизајн на Apple Maps во Шпанија и Португалија. И се чини дека Apple продолжува да ги подобрува мапите и да работи напорно, така што оваа апликација е онаа што ја користат корисниците на компанијата, оставајќи ги настрана Google Maps.

Логично првите земји што ги добија овие промени во дизајнот се САД, Ирска, Велика Британија и КанадаПодоцна се чини дека Apple се фокусира на Шпанија и Португалија за да го додаде ова проширување во апликацијата Мапи.

Јасно е дека многу корисници сè уште претпочитаат „Мапи на Google“ да се движите по картите или да добивате насоки при возење, одење или слично, но исто така е точно дека „Мапите на Apple“ продолжуваат да се подобруваат и се повеќе и повеќе корисници го користат тоа.

Подобрувања во информациите и деталите за зградите, подобрувања во топографскиот аспект на апликацијата, подобрен поглед со едноставен поглед додавајќи мноштво детали за ентериерите на места како паркови или згради и многу повеќе. Ова покажува дека апликацијата постојано се подобрува и дека може да продолжиме да добиваме повеќе новости за подобрувања во апликацијата „Мапи на Apple“. Важно е да се каже тоа овие вести се деактивираат и денес тие едноставно спроведуваат тестови, па затоа ќе биде време да продолжат да чекаат со тековните верзии на „Мапи“.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Езекиел dijo

    Здраво денес, 1 мај, во моите јаболкови карти на Шпанија, веќе го добив новиот дизајн