Apple е засадена оваа 2017 година и нема да има нов Keynote до 2018 година

веќе нема главни за Федериги во 2017 година

Се чини дека брендот Купертино е засаден оваа година во однос на презентациите. Apple сака да го одмориме новиот iPhone X неколку месеци и дека иднината во паметен телефон бидете задолжени за затворање на нови производи оваа година.

Ова е колку јасно Крег Федериги го направи тоа во неговиот одговор на следбеник „Веќе сме„ клучни “за целата сезона». Затоа, нема нови производи овој октомври или за остатокот од годината. Да се ​​потсетиме дека во средината на 2017 година (во текот на месец јуни), компанијата претстави нови производи (новиот iPad и новите Mac), како и паметен звучник за homepod. Затоа, нема гласини за појава на нови производи, ниту за нови софтвер.

iMac Pro за крајот на 2017 година

macOS High Sierra веќе е објавен; iOS 11 исто така го стори истото. Иако во второто, проблемите со батеријата продолжуваат. Но, тие веќе работат на издавање нови верзии. Исто така, мора да го запомниме и тоа Паметниот звучник на Apple (HomePod) беше претставен во јуни кој сака да изгреба одреден удел на пазарот од Amazon Echo.

Додека следниот iMac Pro исто така се појавуваше и нема да има потреба од нов настан да ја потврди нејзината поставеност во онлајн и физичката продавница на брендот. Според Macrumors, кои слушнале за овие зборови од Федериги, претпоставуваат дека Епл ќе започне соопштение за јавноста за да ја објави достапноста на двата тима во текот на следниот месец во декември. Тоа е, тие ќе бидат подготвени за Божиќните празници.

Но, пазете се, бидејќи со лансирањето на iPhone X не сакате да ја одземете улогата на starвездата на Apple, така што тој исто така ќе биде протагонист за тие датуми. Конечно, до следната година нема да имаме нови тимови. Но знаеме каде ќе одат снимките: нов Mac mini, нов Mac Pro ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.