Apple издаде Бета 1 на macOS High Sierra 10.13.1

Ова попладне Apple само што ги објави сите бета-1 од различните оперативни системи. Во овој случај, првиот што пристигна е macOS High Sierra 10.13.1 а потоа и остатокот од новите бета верзии за развивачите на tvOS 11, watchOS 4.1 и iOS.

Apple не дозволува да помине долго време од официјалната верзија на macOS High Sierra и овластени програмери Тие веќе ја имаат својата нова верзија достапна во центарот за програмери. Тие не очекуваат големи промени и пред се директен пристап за корекција на неуспесите на оваа прва официјална верзија на macOS High Sierra.

Можно е покрај овие поправени грешки се додаваат мали промени Во оваа прва бета верзија, момците од Купертино чекаат некои исправки за оваа верзија кои не беа додадени за време на лансирањето. Засега е рано да се види какви се овие вести и ќе мора да почекаме да ги видиме деталите појасно бидејќи зборуваме само за типични поправени грешки и подобрувања на стабилноста на системот.

Она што е јасно е дека во моментот мрежата за корисници што се запишани во јавната бета програма ја немаат достапна оваа прва верзија, барем додека пишуваме, можно е во следните неколку часа да пристигне и кога ова се случува, ќе го додадеме во статијата. За сега Мора да ги видите вестите и дали овие се навистина важни или не се во работењето на macOS High Sierra, што во моментов се чини дека работи многу добро за повеќето корисници кои го инсталираа на Mac.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.