Apple може да додаде опција за уредување во iMessage

iMessage сака да можете да ги уредувате пораките

Во Шпанија, употребата на iMessage не е многу распространета. Сепак, тоа е едно од најдобри опции колку приватност и безбедност. Точно е дека сè уште е многу ограничено во споредба со другите услуги за размена на инстант пораки, но тоа е она што мора да биде толку безбедно и криптирано. Покрај тоа, малку по малку додава функционалности што го ставаат малку поблиску до двата големи на пазарот. Програмерите сакаат објавите да можат да се уредуваат.

iMessage се приближува малку до Телеграм со своето идно ажурирање за уредување пораки.

Уредете ги iMessages

Ако сте корисник на WhatsApp, ќе видите дека не можете да уредувате порака што веќе сте ја испратиле. Wouldе мора да го избришете и испратете го повторно исправено, или користете го обичајот и додадете што сакате да го поправите со додавање на aвездичка.

На телеграма, сепак, да, можете да уредувате порака и најдобро од сите е што не мора да ја бришете или користите колекцијата на социјални мрежи.

iMessage Тој сака да изгледа малку повеќе како Телеграм и сака во иднина да можеме да ги уредуваме и пораките што ги испраќаме преку оваа платформа. Вистина е дека оваа нова опција е воведена денес како патент, па затоа нема да знаеме дали навистина ќе дојде до израз како што е опишано.

Идејата е дека можеме, да ја притиснеме и задржиме пораката што сакаме да ја уредиме. Aе се отворат низа опции и една од нив ќе биде да го измениме текстот што го испративме. Новина ќе биде дека оригиналниот текст исто така ќе остане видлив, така двете пораки ќе коегзистираат. Оној испратен и погрешен и оној повторно испратен и коригиран. нешто поразлично од она што го прави Телеграм и многу далеку од она што го прави WhatsApp, што не остава нас.

Јас навистина не знам дали да имаш две пораки е најдобрата опција, но еј, барем фактот дека тие сметаат дека можеме да ги уредиме испратените пораки е аванс што се надевам дека ќе видиме во иднина и дека патентот е конечно развиен, затоа што никогаш не знаеш.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.