Apple мора да промени многу Mac mini

Нова слика

Кога Apple го претстави оригиналниот Mac mini, ми се чинеше како успех, а Unibody беше навистина голем успех што го забави само високата цена на компјутерот, и тука се поврзувам со главното прашање.

На мини му требаат подобри партнери

Логично ми се чини дека Apple го продава Mac mini без тастатура и глувче, бидејќи тоа ја прави цената посочна, но сметам дека е потполно несфатливо оние од Купертино да ги наплатат истите 70 евра за Magic Mouse / Magic Trackpad и уште 70 за Безжична тастатура на Apple.

 

Тоа е, мислам дека некој што ќе купи мини треба барем да има можност да ги набави официјалната тастатура на Apple и официјални периферни уреди по нешто подобра цена од онаа што ги купува лабаво, а тоа е дека најлошото Mac mini е ставено на 840 евра штом купиме глувче и тастатура. За многу малку повеќе, имаме MacBook кој исто така вклучува батерија, екран и можеме да го носиме наоколу.

И, конечно, завршувам со барање за оние од Купертино: Mac mini треба да го елиминира оптичкиот погон - барем во еден модел - и да спроведе SSD диск и нормален. Ова ќе му даде на компјутерот брзина многу поголема од неколку GB RAM меморија повеќе, што не е баш мала.

Augustе биде обновен во август и се надеваме дека ќе го стори тоа со интересни подобрувања. Би било добра вест.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.