Apple подготвува серии за подемот и падот на WeWork

WeWork

Стриминг видео услугата на Apple продолжува да работи за да понуди нова содржина, содржина што ќе биде додадена на веќе достапната. Според списанието Variety, Apple работи на нова мини серија за својот стриминг видео сервис кој ќе ни го покаже подемот и падот на WeWork.

Зад оваа нова серија стои Ајзенберг (Apple постигна договор за создавање оригинална содржина за Apple TV +) кој стои зад друг производ на Apple, Мала Америка и тоа за возврат, работам во реномираните Канцеларијата. Оваа нова серија подкастот е заснован WeCrashed: Подемот и падот на WeWork.

Освен ако не сте свесни за она што се случува и во и надвор од информатичката технологија, малку е веројатно дека знаете WeWork. WeWork е роден во 2010 година како доживотна агенција за недвижнини, но го продаде својот бизнис како да е стартна технологија (па затоа беше финансиран од компании со ризичен капитал). Оваа компанија е посветена на изнајмувајќи големи деловни простории што подоцна ги изнајмувал на луѓе и со тоа нудел систем за колеги.

Падот на WeWork започна кога се подготвуваше да излезе во јавноста. Волстрит журнал откри дека WeWork всушност беше шема што канцелариите ги претвори во А. пирамида понзи. Во реалноста, тој не ги издаваше големите канцелариски простории за подзакуп на хонорарците, туку ги купуваше. Од каде ги добил парите? Од извршниот директор, Адам Нојман, кој позајмуваше сопствена компанија со камата од 0,64%.

Како што е опишано во описот на подкастот, на кој ќе се базира оваа нова серија на Apple TV +:

Основачите на WeWork помислија дека се на работ на историјата. Компанијата беше проценета на 47.000 милијарди долари, беше подготвена за огромно ИПО, а нејзиниот харизматичен извршен директор Адам Нојман сметаше дека ќе го променат светот. Адам имаше претходна визија за WeWork што им ја продаде на некои од најпаметните инвеститори во светот, но дали неговата визија некогаш одговараше на реалноста на компанијата?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)