Apple се повлекува од SXSW каде што планираше да ги претстави своите следни изданија на Apple TV +

SXSW

И покрај фактот дека во САД коронавирусот сè уште не пристигнал, барем официјално, практично секој ден треба да зборуваме за настан што е откажан или дека некои учесници најавуваат дека го откажуваат присуството. Гугл вчера објави дека ја откажува годишната конференција за програмери во средината на мај.

Организаторите на SXSW тврдат дека тие не планираат да го откажат настанот, и покрај притисокот што го добива од организаторите, што го принуди Apple да го откаже присуството на настанот, како и другите присутни, настан во кој планираше презентирајте ги следните изданија што ќе дојдат до вашиот видео сервис за стриминг.

Пекарот во Мала Америка

Според официјални лица на SXSW, нема докази дека затворањето на Југ од Југозапад не ја загрозува заедницата во Остин. Вршителот на должноста медицински директор и службеник за јавно здравје на Остин го наведува тоа Тие секојдневно одржуваат состаноци за да ги проценат можните ризици од коронавирусот покрај тоа што ќе се осигура дека затворањето на натпреварот или слични активности нема да ја направат заедницата побезбедна од овој вирус.

Apple планираше официјално да се претстави на SXSW (Југ од Југозапад) документарецот Приказна за момчињата Беасти, предводена од добитникот на Оскар Спајк Jonze (режисер на првата најава на HomePod), анимираната серија Централ Парк и документарната серија Почетна. Покрај тоа, тој планираше да организира мал разговор со присутните на серијата Мала Америка, каде што креаторите, Кумаил Нанјани и Емили В. Гордон ги споделија своите впечатоци со асистентите.

По откажување на Google I / O, е во етерот на прославата на конференцијата за развивачите на Епл, закажана за почетокот на јуни, настан на кој Епл се претставува секоја година, некои од новостите што ќе дојдат од раката на следните верзии на оперативните системи кои управуваат со уредите што ги имате во моментов на пазарот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.