Apple ја споделува „креативноста продолжува“ дури и од дома

Објава на Apple

Кога целата или скоро целата планета е ограничена на домот, повеќе или помалку време, поради пандемијата COVID-19, Apple сподели видео во кое потсетуваме дека овој факт не е пречка за креативноста продолжи. Дури и повеќе, сега, затоа што треба да користите фантазија, да останете разумни толку долго сместено меѓу четири ида. Логично, креативноста, според огласот, е придружена со производи на Apple.

Креативноста продолжува е мотивирачко и надежно видео, исполнето со живот и боја

Ова видео што го објави Apple на вашата страница на Youtube и за само минута и пол, тоа ни покажува колку различни луѓе користете уреди на Apple да ја одржиме креативноста жива, особено во овие тешки денови во кои треба да поминуваме многу часови дома, далеку од оние што најмногу ги сакаме.

Мек е многу ценет во видеото, иако iPad и iPhone се исто така на повидок. Било кој од овие уреди ги користат неговите протагонисти за разговори на FaceTime, создавање музика или забавување на најмалите, или со приказни или со едукативни игри.

Отсекогаш длабоко верувавме моќта на креативноста. Сега, повеќе од кога било, ние сме инспирирани од луѓе од сите страни на светот да изнајдат нови начини за споделување на нивната креативност, генијалност, хуманост и надеж.

Видео, пред сè, мотивирачко и надежно. Заглавието на видеото зборува за себе. Со тоа виножито во позадина што нè потсетува дека животот е боја и дека сигурно ќе ја преживееме оваа пандемија, да бидеме уште посилни. Како и секогаш, Apple го погоди ноктот во главата со рекламата, каде се чини дека најмалку од тоа е да има Mac, iPhone или iPad.
Се чини природно да се видат тие уреди и Apple ги сака поврзете го зборот креативност, особено со Мек и со можностите што може да ги имате доколку поседувате.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.