Apple TV доживува зголемување на публиката за време на пандемијата

Apple TV +

Откако започна пандемијата што го погодува практично целиот свет, еден од спасителите на многу семејства проследуваше видео услуги, стриминг видео услуги кои, поради нивниот голем сообраќај, беа видени принудени да го намалат квалитетот на нивната услуга.

Нетфликс, ХБО, Јутјуб, Дизни +, Епл ТВ +, па дури и ТикТок го намалија квалитетот на нивните стриминг видео услуги за не заситувајте ја интернет-врската практично во целиот свет, така што луѓето кои се принудени да работат од дома, можат да го сторат тоа нормално.

На 11 март, Светската здравствена организација го прогласи COVID-19 за пандемија, отсега натаму, стриминг видео услуга на Apple доживеа зголемување на публиката, со Amazing Stories (една од најновите серии) и Mythic Quest: Raven's Banquet е на врвот на ранг-листата на најгледани наслови.

Според Стив Лангдон од Parrots Analytics, новата серија на фантастика и фантазија на Стивен Спилберг Неверојатни приказни генерирала 14,1% повеќе камата отколку остатокот од каталогот што е моментално достапен на Apple TV +. Mythic Quest, серија сместена во студио за видео игри, доживеа интерес од 8.7% во споредба со остатокот од каталогот што Apple во моментов ни го нуди.

Apple, како и останатите стриминг видео услуги, никогаш не ги објавува јавноста бројот на гледачи што ги имаат твоите производи, за што Parrots Analytics изврши студија на пазарот, за да го провери интересот на програмите преку социјалните мрежи, мислењата на јавноста што ги виде, бројот на датотеки што се преземени незаконски и слични методи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.