Apple ја објави iTunes верзијата 12.3 за Mac

iTunes-12.2.1

Со доаѓањето на секоја верзија на iOS Доаѓа нова верзија на iTunes за Mac и, како што знаете, iTunes е неопходен за да може да комуницирате со мобилните уреди на Apple од Mac. Во овој случај, верзијата 12.3 на iTunes е објавена што сега можете да го преземете од продавницата за апликации Mac.

На овој начин, OS X веќе ќе биде компатибилен со iOS 9 и исто така iTunes веќе ќе биде подготвен за новата верзија на OS X El Capitan што Триесеттиот ден од овој месец ќе стигне до компјутерите од Купертино. 

iTunes 12.3 доаѓа преполн со низа нови функции што самиот Apple ги специфицира во модулот за преземање во Mac App Store. Посочените новини се следниве:

 

 • Компатибилноста на Voice over со Apple Music е подобрена
 • Поправени проблеми со нарачката на песна.
 • Поправени проблемите на радиостаниците што некогаш слушаа да не се појавуваат во Неодамна слушано.
 • Поправи грешката што не ни дозволи да ги пуштаме омилените песни избрани на нашиот уред во iTunes.
 • Поддршка за автентикација во два чекора за заштита на нашиот Apple ID.
 • Подобрувања во однос на стабилноста и општото работење на апликацијата.

itunes-12.3

Можеме да ви кажеме дека ажурирањето за кое зборуваме е овозможено по држави и дека ќе поминат часови Сега можете да го преземете во Шпанија како што можете да видите на приложената слика од екранот. 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.