„Епл“ го споделува првиот дом пред да се стемни трејлерот за „Епл ТВ +“

Новата серија на Apple TV + Home Before Dark

Следната серија премиерно прикажана на Apple TV + ќе го стори тоа на 3 април. Ова е Дом пред мрак, раскажувајќи ги авантурите на еден млад новинар. Серијата е создадена од Дана Фокс и Дара Ресник. Произведен за Apple TV +, тој се базира на животот на младата новинарка Хилд Лисиак во кој глуми Бруклин Принс.

Apple сакаше да ни покаже преглед на серијата преку прва приколка што може да се види преку вашиот официјален канал на Youtube. Според она што можевме да го видиме, серијата изгледа многу добро. Се разбира, тешко е ако го споредиме со истоимениот филм, кој достигна три златни глобуси (Jeanан Симонс за најдобра актерка, најдобар филм и Зимбалист за најдобра споредна улога).

Home Before Dark почнува да се рекламира пред нејзината непосредна премиера во април

На 3 април, Apple ќе дебитира со својот нова драмска серија базирана на вистинската приказна за еден млад новинар. Од Бруклин до мал град да станете легенда и да започнете потрага по вистината за нерешениот случај кој секој сака да го скрие.

Во моментот Apple ни дозволува да му се восхитуваме на првиот трејлер од серијата. Во него гледаме како протагонистите слетуваат во новиот град (Селинсгров) каде се темелат фактите. Главниот јунак почнува да се фокусира на разјаснување на чудниот настан за кој никој не сака да чуе, а камоли да го истражува. Врз основа на вистински настани, раскажува за авантурите што младата 9-годишна репортерка Хилд Лисиак мораше да ги надмине (На најмладиот член на Друштвото на професионални новинари).

Waitе почекаме до април за да се чувствуваме пријатно и да уживаме оваа нова серија на сопствено производство на Apple. Во меѓувреме, секогаш можете да внимавате на серии, документарни филмови и филмови кои се веќе активни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.