Apple ќе продолжи да им верува на Beats

Удира со моќност 3

Постојат некои извештаи кои се појавуваат таму, на мрежите и на Интернет, кои велат дека Apple постепено може да ја напушти својата марка Beats. Сега кога лансирате свои слушалки и планирате да лансирате некои модели на уши, некои тие сметаат дека Битс нема смисла. Ништо не може да биде подалеку од вистината.

„Битс“ и понатаму ќе бидат една од иконите на „Епл“.

Пред шест години „Епл“ потроши три милијарди долари за стекнување на „Битс електроникс“. Не само што ја стекна можноста да влезе на пазарот на слушалки, туку и се поттикна темелите на она што би било Apple Music.

Компанијата создадена од музичкиот магнат myими Ајвин и хип-хоп легендата Д-р DreНе само што заработуваше за живот со продажба на слушалки, тој имаше и платформа за стриминг на музика. Па тоа Apple со еден камен уби две птици.

Од овие причини, можеме да потврдиме дека гласините дека Apple ќе го остави настрана својот фетиш бренд што му дал толку многу, тоа е само тоа, гласини.

Удира на сијалица 4

Едно е што Епл сега е насочено кон создавање свои слушалки и дека планира создадете свои супраурали. Друг многу поинаков начин да се тргнете од патот бренд што продава многу. 

Покрај тоа, лансирани се и нови дизајни за производи кои задоволи го различното потребите на потрошувачите. На пример, Powerbeats Pro има многу подолго траење на батеријата од AirPods Pro и по пониска цена.

Затоа Епл ќе продолжи да им верува на Битс во основа затоа што потрошувачите ги сакаат и сакаат овие производи, кои се совршено компатибилни со уредите на Епл, како што се „Епл часовник“ или „Ајфон“. Внатре тие имаат комерцијална технологија од американската компанија, како што е чипот W1 или H1. Истата што се користи во AirPods. Чисто е.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.