Епл ги купува правата за документарниот филм „Борба пред Божиќ“

Apple продолжува да постигнува договори за проширување на содржината достапна на својата платформа за стриминг видео, особено сега кога започна да откажува некои од своите серии како што се Little Voice или Дикинсон. Најновиот договор постигнат од Apple TV + е поврзан со документарни права Борбата пред Божиќ.

Овој документарен филм е во продукција на Дороти Стрит Слики и во режија на Беки Рид, истиот режисер на документарниот филм Тројца идентични странци, документарен филм за тројки кои биле разделени при раѓање и посвоени од различни семејства.

Овој документарец ја раскажува приказната за адвокатот опседнат со Божиќ, Jeереми Морис, кој го планираше најголемиот божиќен настан во населба во Соединетите држави, но неговите планови се попречуваат кога здружението на сопственици на куќи тврди дека настанот што планира да го одржи ги крши правилата за соседство.

Документарецот ја следи приказната за населбата во северниот дел на Ајдахо, превртена наопаку од опсесијата на еден човек да им донесе на сите Божиќна бодрост, преку најголемата заедничка Божиќна манифестација што Америка некогаш ја видела.

Планот на адвокатот, Christmasубител на Божиќ, Jeереми Морис се соочува со блокада кога заедницата на сопственици го известува дека настанот ги крши правилата на соседството. За време на празниците започнува расправија и работите излегуваат од контрола.

Како што ситуацијата се влошува, филмот го поставува прашањето кој победува кога се судираат различни права и интереси. Директорот Чит ги обединува поларизираните перспективи во оваа чуден Божиќна приказна за слободите, со порака за разлики и толеранција во нејзината основа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.