Apple го издава OS X 10.10.5 јавната бета верзија

бета-osx

Неколку дена по објавувањето на верзијата бета 1 за програмери За OS X Yosemite 10.10.5, Apple само што го објави OS X 1 јавна бета верзија 10.10.5 за сите оние корисници кои се регистрирани во јавната бета програма.

Во оваа бета фаза го наоѓаме типичното подобрувања на стабилноста, компатибилноста и безбедноста за нашиот Mac и неколку други промени како во верзијата објавена за програмерите. OS X Yosemite сè уште е стабилен оперативен систем во повеќето случаи и затоа Apple ги прилагодува функциите за да избегне проблеми кога ќе се појави следната верзија на OS X.

OS X El Capitan доаѓа оваа есен И имајќи предвид дека немаме датум одреден од компанијата за лансирање, сите ажурирања и ритамот на издавање се поврзани со тоа. Apple не сака да фаќа прсти и продолжува со машините со полн гас.

ОС X-Јосемит-10.10.4-бета-0  

Во оваа прилика и поради брзината на лансирање веќе можеме да кажеме дека нема грешки или сериозни проблеми со оваа прва бета верзија, дека ако, ова не значи дека треба да го инсталирате овој OS X 10.10.5 како главна оперативна систем за работа и други, најдобро е креирајте партиција за тоа или директно не инсталирајте ја. За многу краток временски период, сите корисници ќе уживаат во она што се чини дека е последната достапна верзија пред официјалното лансирање на OS X 10.11 El Capitan.

Оваа верзија можете да ја преземете од мрежата Епл бета софтверска програма.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.