Apple објави нови бета верзии на watchOS 4.2 и tvOS 11.2

Иако сме во петок, се чини дека машинеријата на новите бета публикации на Apple не мирува и тоа е дека само еден ден откако излезе четвртата бета верзија на macOS 11.13.2, таа беше пуштена во оптек денес, пред неколку моменти, снеговите бета на watchOS 4.2 и tvOS 11.2.

Гледаме дека Apple е многу заинтересиран дека новите бета-верзии на сите свои системи стигнуваат до развивачите за да ги тестираат и, на овој начин, да ги истакнеме побрзо отколку што сме навикнати. 

Apple за овој викенд ги објави новите бета верзии на watchOS 4.2 и tvOS 11.2, две бета верзии што ќе ги направат развивачите на апликации на овие системи да ги тестираат и на тој начин, коментирајќи ги новостите и подобрувањата што ги откриваат. 

Засега е рано да се знае дали овие бета верзии навистина доаѓаат од вести за кои повеќе не знаеме, но она што тие сигурно ќе го донесат ќе бидат подобрувања во стабилноста и корекција на грешките од претходната бета верзија.

Како што веќе беше коментирано во многу други интернет-медиуми, на бета-верзиите што беа објавени досега сè уште немаат вести што беа прикажани на последниот WWDC 2017, некои поврзани со аспекти на HomePod, чие ослободување е одложено за почетокот на 2018 година.

 

 

Значи, ако сте развивач, треба да започнете со работа затоа што веќе ги имате достапни бета-верзии на уредите за кои ви рековме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.