Apple го објави OS X El Capitan Public Beta 4

OS X El Capitan-причини-0

Apple ја објави четвртата јавна бета верзија на OS X El Capitan на тестерите. Ослободувањето се случува помалку од 24 часа после 10.11-та бета верзија на OS X XNUMX El Capitan беше објавен за програмерите и по околу еден месец откако се појави првата јавна бета верзија.

Новата бета верзија е достапна за јавните тестери кои се веќе регистрирани во бета 3 преку делот Ажурирања во продавницата за апликации Mac или преку од бета веб-порталот како посебно преземање. Може да се запишете во програмата со тоа што кликнете овде.

капетанот os x

Како и во претходните верзии, денешната јавна бета верзија е скоро идентична со претходната бета верзија. Во апликацијата има нова икона „Системски преференции“ и нова сина позадина, но инаку има неколку значајни промени.

Apple се очекува да ја објави конечната верзија на OS X El Capitan некаде оваа есен. Брзината што ја презема Apple со објавување на бета-верзии на програмерите секоја недела, нè тера да видиме дека доаѓањето на новиот OS X 10.11 е поблиску отколку што мислиме. Запомнете дека во последниот Keynote тие ни рекоа дека конечната верзија ќе пристигне на есен.

Ажурирањето сега е достапно за преземање од Центарот за развој или преку механизмот за ажурирање на Mac App Store, На почетокот на овој напис ги ставивме директните врски за ваша удобност.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.