Apple Music: Дали вреди? Ова е мое искуство

Дојче Телеком ќе им понуди 6 месеци бесплатна Apple Music на своите клиенти

Услугата за стриминг на музика на „Епл“ ја виде светлината на сонцето пред една и четири месеци. За време на првиот триместар од животот, сите корисници кои сакаа да уживаат во услугата и неговите предности се тотално бесплатни. Сега видовме новости во апликацијата за iOS и во нејзината верзија во рамките на iTunes за Mac. Сè повеќе уметници ексклузивно и во текот на овој месец Apple Music Festival, за уживање во живо со одлични уметници.

Добро, Дали вреди да се претплатите на оваа услуга? Дали е тешко да се прилагоди или може да предизвика некакви проблеми? Ајде да видиме подолу што точно значи тоа за корисниците, неговите предности и нивниот индивидуален или семеен план. Исто така, ќе го илустрирам постот со моето искуство и на моето семејство, кое веќе уживаше во целост скоро 5 месеци.

Што ви нуди Apple Music?

Целата музика на светот, или поточно скоро целата, на сите ваши уреди и опрема. Интернет или преземено. На вашите прсти. Пребарувајте и додавајте на вашата музика, понекогаш дури и не мора да барате ништо. Самата апликација ве советува за албуми, плејлисти и изведувачи според вашите интереси и вкусови. Можете исто така да истражувате музички жанрови и настани како што е Apple Music Festival. Вести во музичката индустрија, саундтракови, концерти, видео клипови и текстови на песни. Во прилог на сопствени или жанровски радија и новини на Битс 1. Повеќе од 40 милиони песни во вашиот џеб со еден допир на прстот. Со или без Интернет, случајно или не и 24 часа на ден, 7 дена во неделата, 365 дена во годината.

IOS 10 исто така вклучува многу попријатен интерфејс, иако на некои корисници не им се допаѓа на почетокот. И тоа носи нови функции. Најзабележителен е текстот на песната. Сакате да пеете? Дали сакате караоке? Па, ќе ви се допадне текстот на сите ваши песни секогаш при рака. Изберете ги и пронајдете ги омилените уметници, додајте ги веднаш на вашата музика и не пропуштајте ништо. Дали знаете колку е пријатно да слушате песна на телевизија или на улица и за неколку секунди да е преземена на вашиот уред? Ми се чини нешто прекрасно и само стриминг услугите како Apple Music или Spotify ви дозволуваат да го направите тоа лесно, погодно и законски, освен ако не ги купите песните на iTunes, што е многу поскапо и не е исто.

Дојче Телеком ќе им понуди 6 месеци бесплатна Apple Music на своите клиенти

Искуството на различни типови на корисници

Во моето семејство ние сме претплатени на Apple Music 4 лица со семеен план. Овој план чини 14,99 € и дозволува влез до 6 члена. Плаќаме 5 евра по лице, а има и член кој не плаќа ништо директно, и не, не сум јас. Јас сум администраторот. Го разбирам Apple и неговите производи и секој ден и во секој момент го користам Apple Music, тој или Podcast. Друг член исто така слуша многу и сака разни музики. Третиот, кој е оној кој не плаќа, се определува само за музика на шпански јазик и не избира многу разновидност, сепак услугата е многу пријатна за него и тешко можеше да живее без неа. Не знам многу за четвртиот член. Liveивејте далеку и плаќајте религиозно. Не му требаше помош за да разјасни со употребата на услугата и се чини дека му се допаѓа затоа што не се пожалил еднаш. 4 месеци нè чинеа по 20 € и првите 3 беа бесплатни. Моја препорака? Дека ќе го испробате слободниот период во семеен план и потоа да одлучите дали сè уште сте претплатени или не.

Мислев дека ќе зажалам и дека ќе биде прескап. Ништо не беше скапо, за него беше поскапо Apple прекршува некои патенти. Враќајќи се на темата, ја слушам истата, за која мислев дека ќе биде проблем за оваа услуга, но сега понекогаш се менувам и за други уметници што ги познавав или не, за списоци, за Радио и многу повеќе. Ова не е бесплатно вклучено, не мора да го јадете сето тоа затоа што веќе сте платиле, тука само треба да уживате во вашата музика и да не се грижите за ништо друго. Навистина, пробајте ако сакате музика затоа што ќе ја сакате оваа услуга.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Александар dijo

  И, што мислите за TIDAL со кој можете да преземате HIFI музика?

  1.    Јосекоперо dijo

   ТИДАЛ не ме убедува. Пробав малку и сè уште претпочитам Apple Music, но да, тоа е друга слична опција. И веќе знаеме дека Apple нема да го купи, така што тие ќе продолжат да бидат ривали.
   Ви благодариме за коментарот