Apple Music 1 сега е официјално име на радиото Beats 1

Победи 1

Радио станицата „Битс 1“ ќе го смени името по пет години постоење. Во овој случај и како што можете да прочитате во насловот на оваа вест, Apple одлучува да се јави на Beats 1: Apple Music 1. Вистината е дека Apple не го комплицира животот премногу со ставање имиња и во овој случај тие само го додадоа „1“ што веќе го имаше Beats 1.

Сето ова поради официјалното пристигнување на две нови станици: Епл музички хитови и Apple музика земја. Во оваа смисла, ние мора да ги потенцираме напорите на компанијата Купертино да регрутира најдобри диџеи за својот радио сервис преку Интернет, а во хитските музички хитови тие ќе бидат: ayејд Донован, Естел, Лоуки, ennен Марино, Саби, Никол Скај, Натали Скај, Georgeорџ Стумбобулопулос и во конкретни прилики, Ари Мелбер.

Од друга страна за Apple Music Country одговорни за поставување на песните ќе бидат: Кели Банен, Тај Бентли, Бри, Алесија Дејвис, Вард Гинтер, Нада и Виера. Ешли Ајхер и Кели Мекартни се резервирани за специјални прилики.

Вистината е дека во нашата земја овој бесплатен сервис не е толку успешен за секого, иако е точно дека кога беше објавен во 2015 година се чинеше дека да се има радио станица на Apple Music ќе биде вистински успех. Во Соединетите држави, облогот продолжува да биде силен и како што можеме да видиме дека програмите продолжуваат да се зголемуваат. Овие нови станици може да се слушнат директно од кој било уред Mac или Apple, директно од реновираниот Интернет на Apple Music, или од апликацијата за уреди со Android.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.