Apple објавува видео за тоа како работи „Оук“ Фелдер на неговиот MacBook Pro со Logic Pro X

Даб Фелдер

Вреди да се помисли дека ова видео што го прикажуваме подолу смрди на рекламирање, баш така на прв поглед. Но, ако размислиме еден момент подоцна, ниту Епл треба да се промовира со музичар, ниту пак „Даб“ Фелдер потребни ви се парите на Apple.

Значи, јас сум сè уште наивен, но можеби е дека композиторот е воодушевен што работи со него. јаболково опкружување, и на Купертино веќе им оди добро овие промотивни видеа. Не се вклучени долари. Дали се напрега?

Ворен „Оук“ Фелдер е номиниран од Лос Анџелес, турско-американски дискографски продуцент и текстописец од Лос Анџелес. Греми награди на музиката. Тој е познат по својата работа како дел од продуцентското дуо Pop & Oak, а беше номиниран и за Греми награда во 2015 година.

Фелдер има своја заслуга три награди БМИ поп и пишува и произведува песни за уметници како што се Деми Лобато, Сабрина Карпентер, Бритни Спирс или Ријана, меѓу многу други. Неговите песни се појавуваат на големите светски топ листи.

„Епл“ денес сподели ново видео на својот канал на „Јутјуб“, гледајќи зад сцената како работи Оук Фелдер на создавање нови теми, како неговите MacBook Pro тоа е важно за вашата секојдневна работа. Речиси седумминутното ново видео насловено „Во студио со музички продуцент номиниран за Греми, Оук Фелдер“ нуди внимателен поглед на тоа како Фелдер размислува и чувствува за музичката продукција.

Видеото го прикажува Фелдер во креативен режим како произведува нова песна. На патот, зборувајте за музичка продукција, создавајќи свој уникатен звук, работејќи со најдобрите светски уметници и што значи за младите музичари да имаат пристап до технологија толку моќна што никогаш порано не било можно.

Фелдер на видеото објаснува дека порано доколку сте имале добра идеја, за да ја искажете и споделите со другите, моравте да потрошите САД долар 2.000 секој ден во изнајмување студио за снимање за да ги направат првите тестови и дека другите можат да ја слушаат таа нова песна со минимум квалитет. Сега имаме многу моќна технологија за млади уметници и тие можат побрзо да ја развиваат својата креативна зона, да уредуваат побрзо, поевтино и подобро.

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.